17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ ۱۳:۴۰:۵۲
کد مطلب:  924630
رئیس سازمان دانش آموزی استان فارس خبر داد:
اجرای مانور بزرگ آمادگی سرویس مدارس در شیراز/ کمبود خودرو در سرویس مدارس شهر شیراز

رئیس سازمان دانش آموزی استان فارس از اجرای مانور آمادگی سرویس مدارس در شهر شیراز خبر داد و افزود: در روز 31 شهریور ماه شرکت‌های حمل و نقل طرف قرارداد سرویس مدارس و رانندگان و اولیا برای شروع سال تحصیلی جدید با آمادگی کامل درا ین مانور شرکت کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محسن کلاری گفت : امسال با کمبود خودرو در سرویس مدارس مواجه هستیم که شرکت‌های حمل و نقل قول داده‌اند تا تعداد خودروهای کمبود را تامین کنند.

  رئیس سازمان دانش آموزی استان فارس افزود: امسال می خواهیم با شعار امنیت،تربیت و سلامت، با نظارت یکپارچه، پروژه ی سرویس مدارس را آغاز کنیم.درهمین راستا با هماهنگی‌هایی که با شرکت‌های حمل و نقل انجام دادیم ،شاهد برگزاری مانور آمادگی رانندگان بودیم.

وی با اشاره به اینکه با شروع سال تحصیلی جدید نزدیک به 125 هزار دانش‌آموز روزانه توسط 10 هزار خودرو در سطح شهر جابجا می‌شوند، گفت: از عموم مردم و رانندگان در سطح شهر میخواهیم که سرویس‌های مدارس را حامل فرزندان خود بدانند و در هنگام رانندگی با رعایت نکات ایمنی و راهنمایی، رفت‌وآمد در سطح شهر را برای این تعداد دانش‌آموز امن کنند.

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس در ادامه از محاسبه کیلومتری با استفاده از نقشه ماهواره‌ای برای پرداخت وجه سرویس مدارس خبر داد و گفت: با وجود افزایش نرخ ۲۵ درصدی سرویس مدارس، محاسبه آن اینترنتی است و محاسبه آن کیلومتری و اولیا به ازا هر کیلومتر وجه را پرداخت می‌کنند تا در حق و حقوق راننده و اولیا اجحاف نشود.

این مقام مسئول از اهمیت مسئله سرویس مدارس خبر داد و تصریح کرد: اگر هر شرکت حمل و نقلی کارهای دیگری افزون بر سرویس مدارس دارد باید آن‌ها را تا حد امکان تقلیل دهد چون مسئولیت در بحث سرویس مدارس بسیار سنگین است..

وی روند ثبت‌نام اولیا در سیستم تعیین شده از سوی آموزش‌وپروش برای استفاده از سرویس مدارس را مطلوب اعلام کرد و اظهارداشت: براساس آمارهای سال گذشته پیش بینی شده 125 هزار دانش‌آموز در شهرستان شیراز سرویس مدرسه استفاده کنند که تاکنون کمتر از 67 هزار دانش‌آموز در سامانه مربوطه آموزش‌وپرورش ثبت نام کرده‌اند.

کلاری از بررسی صلاحیت رانندگان با وسواس و دقت نظر خبر داد و افزود: باتوجه به تاکید ما در مجموعه آموزش و پرورش بر ممنوعیت بکارگیری رانندگان فاقد صلاحیت از سوی شرکت‌های حمل و نقل، برای سال تحصیلی پیش‌رو حتی یک راننده بدون صلاحیت نخواهیم داشت که این موضوع با شرکت‌های طرف قرارداد نیز در میان گذاشته‌ شده است.

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس در مورد ظرفیت سرویس مدارس نیز گفت: هر سرویس بنا به ظرفیت ذکر شده در کارت خودرو مجاز به سوار کردن دانش‌آموز است و اگر تعداد بیشتری را سوار کند، تخلف کرده و قابل‌ پیگیری است.

وی ادامه داد: برای رسیدگی به تخلفات احتمالی در امر سرویس مدارس هماهنگی‌های لازم با دادستانی شیراز صورت گرفته است.

کلاری از اولیا خواست با مشاهده هرگونه موارد مشکوک و گلایه عدم صلاحیت رانندگان یا از نحوه ثبت نام سرویس مدارس با سامانه پیامکی 10003262 یا با استفاده از شماره تلفن‌های 32305313- ارتباط برقرار کنند و مشکلات خود را مطرح تا به موضوعات آنان رسیدگی شود.

رئیس سازمان دانش‌آموزی استان فارس ادامه داد: آموزش و پرورش در بحث سرویس مدارس کارفرما است و سازمان دانش‌آموزی به عنوان نماینده کارفرما هدایت و نظارت این مهم را برعهده دارد و شرکت‌های حمل و نقل زیر نظر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهری شهرداری به عنوان پیمانکار وظیفه جابه‌جایی امن و ایمن دانش‌آموزان را بر عهده دارند.

به اشتراک بگذارید :