13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ ۱۳:۳۹:۱۳
کد مطلب:  924590
همزمان با شروع سال تحصیلی و با حضور استاندار فارس صورت گرفت:
توزیع بیش از 1200 بسته آموزشی و فرهنگی در مدارس جنوب شیراز

استاندار فارس پس از برگزاری زنگ استانی بازگشایی مدارس ،بلا فاصله در تعدادی از مدارس منطقه محروم جنوب شیراز حضور یافت .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، امسال زنگ استانی بازگشایی مدارس فارس با حضور معاون وزیر و همچنین استاندار و مسئولین عالی رتبه استانی در مدرسه مختار نامه ناحیه چهار شیراز برگزار شد.

پس از پایان این مراسم،مسئولین حاضر در این برنامه  در منطقه شرغون شهر شیراز حاضر شدند و جشن آغاز سال تحصیلی را در مدارس این منطقه و در جمع دانش آموزان برگزار کردند.

در این مراسم همچنین بسته های آموزشی و فرهنگی که به همت شرکت توزیع برق استان و کمیته امداد امام خمینی (ره) فارس تهیه شده بود در بین دانش آموزان این مدارس توزیع شد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس در حاشیه این مراسم گفت: تلاش ما این است که نگذاریم هیچ دانش آموزی در مناطق محروم از تحصیل باز بماند .

دکتر علی عسکر نجفی گفت: در سال تحصیلی 99-98  نزدیک به یکصد و هفتاد هزار دانش آموز در مناطق محروم استان تحت پوشش هستند که مهمترین  کار ما این است که تحت پوشش تحصیلی را در این مناطق بالا ببریم تا دانش آموزان نیازمند از تحصیل باز نمانند .

نجفی با اشاره به بهره برداری از بیش از 400 کلاس درس در سطح استان فارس، گفت: تقریباً نیمی از این کلاس ها در روستاها ، مناطق عشایری و سایر مناطق محروم استان قرار دارند ، همچنین به لحاظ تهیه نوشت افزار و پوشاک نیز از خیرین و از توانمندی های دستگاه های بیرون از آموزش و پرورش استفاده کرده ایم تا بتوانیم کمک کنیم دانش آموزان در تهیه ملزومات اولیه تحصیلشان باز نمانند .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به برگزاری جشن عاطفه ها در روز دهم مهرماه، گفت: این مراسم با همکاری آموزش و پرورش و کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار می شود و امید است مبالغ خوبی جمع آوری شود که بتوان از این طریق به دانش آموزان بی بضاعت کمک کرد.

وی افزود:در طول سال تحصیلی برنامه های مختلفی برای دانش آموزان بی بضاعت پیش بینی شده و به لحاظ آموزشی نیز مشاورین خاصی برای آنها در نظر گرفته می شود و در کنار آن نیز کمک هزینه هایی در نظر گرفته می شود و تلاش ما این است که رنج زندگی مانع تحصیل آنها نشود.

به اشتراک بگذارید :