17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ ۱۳:۰۱:۲۸
کد مطلب:  924465
استاندار فارس در آیین بازگشایی مدارس استان تاکید کرد:
باید با سرعت به سمت عملیاتی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش پیش رفت / فرصت شکوفا شدن خلاقیت دانش آموزان در مدارس فراهم شود

استاندار فارس گفت: در کنار معلمین ، دانش آموزان و فضای آموزشی ، محتوای آموزشی نیز از مقوله های مهم در نظام تعلیم و تربیت است که نیازمند تحول در آن هستیم که این امر مهم درسند تحول بنیادین آموزش و پرورش دیده شده و باید با سرعت به سمت عملیاتی شدن آن پیش برویم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر عنایت الله رحیمی در آیین استانی زنگ آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس در دبیرستان دخترانه مختارنامه ناحیه چهار شیراز ، با اشاره به همزمانی بازگشایی مدارس و هفته بزرگداشت دفاع مقدس ،گفت:  امید است دانش آموزان بتوانید به عنوان سربازان پرتلاش، ادامه دهنده مسیر راه پر فراز و نشیب سربازانی باشند که از کیان این نظام و ملت دفاع کردند  و همچنین بتوانند در عرصه علم و دانش و فرا رفتن از مرزهای علم برای این کشور در آینده افتخار بیافرینید.

استاندار فارس با بیان اینکه  شما امروز بهترین دوران عمر خودتان را سپری می کنید ،گفت: با مرور خاطرات دوران دفاع مقدس می بینیم که در کنار همرزمان شهیدمان در جبهه ها درسهای بزرگی را از رشادتهای این عزیزان آموختیم و در آن دوران معلمین ما وسیاست گذاران این کشور به گونه ای دانش آموزان را تربیت کردند که توانستند افتخارات بزرگی را برای این مملکت رقم بزنند.

وی اظهار امیدواری نمود:  امروز هم نظام آموزش و پرورش،  مربیان ، معلمین و اساتید ما نیز به گونه ای عزیزان  نونهالان و نوجوانان و جوانان ما را آموزش بدهند که بتوانند آنها هم در آینده افتخارآفرینی نموده و پرچم  پرافتخار نظام مقدس جمهوری اسلامی را بر قله‌های دانش درکل عالم به اهتزاز درآورند که دور از دسترس نیست .

رحیمی خطاب به معلمین تاکید کرد: باید به گونه ای رفتار کنیم که دانش آموزان آرزو کنند زودتر فصل بازگشایی مدرسه شروع شود تا دوستانشان را ببینند و بتوانند به گفتگو با هم بپردازند، تبادل تجربه داشته  و تمرین انتقاد ، کار گروهی و تمرین عشق و محبت و نوع دوستی را با همنوع خود داشته باشد و قطعاً با زنده‌ کردن و پروراندن چنین صفات پسندیده و قابل قبول است که محیط آموزشی ما یک محیط  آموزشی مطلوب خواهد بود .

استاندار فارس یادآور شد: مربیان و معلمان باید حفظ کرامت، احترام، اخلاق و رفتار پسندیده را در همین مکان ها به دانش آموزان انتقال دهند ، چرا که اینها  آینده سازان فردای این کشور هستند و رعایت قانون ، احترام به قانون، کار جمعی و  مسئولیت پذیری در همین محیط ها است که آموزش داده می شود.

وی با تاکید بر اینکه" هزینه کردن در آموزش و پرورش سرمایه گذاری است" افزود: این سرمایه گذاری در بلند مدت پاسخ می دهد و اگر امروز شاهد تحول  و توسعه در اقتصاد ، اجتماع ،  سیاست  و فرهنگ  در کشور هستیم ،در اثر سرمایه‌گذاری‌هایی است که بر روی آموزش و پرورش انجام شده است.

رحیمی با تاکید بر اینکه  در آموزش و پرورش با چند مقوله اساسی مواجه هستیم  گفت: اولین مقوله مربیان، معلمان، هستند که باید کرامت آنها حفظ شود، به نیازمندی‌های آنها پاسخ داده شود و مطالبات به حق آنها را رسیدگی کرد و صحبت و سخن آنان را خوب شنید.

وی افزود: مقوله دیگر محتوای آموزشی است که نیازمند  تحول در آن هستیم که این امر مهم درسند تحول بنیادین آموزش و پرورش دیده شده و باید با سرعت به سمت و سوی عملیاتی شدن پیش ببریم.

وی افزود:  مقوله بعد دانش آموز است که باید تمام صفات خوب انسانی و متعالی اسلامی را درچنین کانونها و مکانهایی آموزش ببیند و فرصت برای شکوفا شدن خلاقیت او در همین مکانها فراهم شود  و مقوله آخر بحث کالبد و فضاهای آموزشی است که در مجموعه آموزش و پرورش و نوسازی مدارس به این موضوع مهم هم اهتمام لازم رخواهند داشت .

به اشتراک بگذارید :