17 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ ۱۲:۰۲:۴۳
کد مطلب:  924284
زنگ آغاز سال تحصیلی 900 هزار دانش آموز فارسی نواخته شد

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت : امروز نزدیک به 900 هزار دانش آموز راهی مدارس استان فارس می شوند و نزدیک به 9 هزار واحد آموزشی پذیرای قدوم دانش آموزان است و قریب به 65 هزار همکار آموزشی ، اداری ، خدماتی و اجرایی در خدمت دانش آموزان هستند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین استانی زنگ آغاز سال تحصیلی و بازگشایی مدارس در دبیرستان دخترانه مختارنامه ناحیه چهار شیراز ،گفت : ما در حالی سال تحصیلی را شروع می کنیم که شور و نوای حسینی پا برجاست و امیدواریم به مدد ارواح مطهر شهدا ی کربلا  بتوانیم در انجام وظیفه مهم و رسالت خطیری که بر عهده داریم گام های اساسی برداریم .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس یاد و خاطره شهدای عزیز 8 سال دفاع مقدس را گرامی داشت و گفت : هر ساله مراسم بازگشایی مدارس مقارن می شود  با هفته دفاع مقدس که یاداور رشادت ها ، شجاعت ها ، ایثارگری های ملت غیور ایران در 8 سال دفاع از آب و خاک و کیان میهن اسلامی است .

وی گفت : در این روزها که فضای تهدید مستکبران بر آسمان کشور ما سایه افکنده جا دارد که ما فرهنگ شهادت ، رشادت ، شجاعت و دلیری را بیش از پیش در ذهن و روان دانش آموزانمان جاری و ساری کنیم و به آنان بیاموزیم که با الهام از  مکتب امام حسین ( ع )  رهروان خوبی  برای شهدای عزیزمان باشند .

نجفی با اشاره به تلاش شبانه روزی همکاران  در فراهم آوردن زمینه ورود دانش آموزان در امنیت و آرامش به مدارس  گفت :  جا دارد از تمام دستگاه هایی که در این زمینه به آموزش و پرورش کمک کرده اند تا بتوانیم مهر پرشور و بانشاطی را داشته باشیم  صمیمانه تشکر کنم .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به افزایش فضاهای آموزشی در سال جاری گفت : امسال توانستیم کلاس های بیشتری را به مجموعه کلاس های موجود استان اضافه کنیم و در آغازین روزهای  مهر 22 پروژه بزرگ آموزشی به بهره برداری می رسد که نزدیک به 400 کلاس درس به مجموع کلاس های درس اضافه می شود .

 وی افزود :  این روند در طول سال تحصیلی هم  ادامه خواهد داشت و با تکمیل بیشتر فضاهای آموزشی ، پرورشی و ورزشی زمینه های استفاده بهتر دانش آموزان از این فضاهای ایمن و استاندارد را فراهم می کنیم .

نجفی با اشاره به ساماندهی نیروها و رفع کمبودها در سال جدید گفت : در سال تحصیلی جدید با کمبود نزدیک 9 هزار و 100 نیروی انسانی روبرو بودیم که با جذب نزدیک به 2 هزار و پانصد نیروی جدید و اقدامات لازم در این زمینه توانستیم این کمبودها را رفع  و امروز همه کلاس های درس ما از معلم برخوردارند .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود : در زمینه تجهیزات تلاش های بسیاری شده و قریب به 2 میلیارد تجهیزات ورزشی در اختیار مدارس استان قرار خواهد گرفت .

وی با تاکید بر لزوم توسعه آموزش های مهارتی و فنی حرفه ایی برای دانش آموزان  گفت : در این  راستا امروز  بزرگترین هنرستان کشور را  به بهره برداری می رسانیم که نزدیک به  هزار و 200 هنرآموز و هنرجو در قالب 11 رشته مهارتی کار خود را آغاز خواهند کرد .

نجفی گفت : در زمینه استفاده از فضاهای اموزشی بزرگ و فاخر مجموعه حیات طیبه را که در کشور بی نظیر است امروز مورد بهره برداری قرار می دهیم که بیش از 2 هزار دانش آموز ناحیه 4 آموزش و پرورش در این آموزشگاه مشغول به تحصیل خواهند شد که یک حرکت خوب و مثبتی در جهت تامین فضای آموزشی برای دانش آموزان است .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس به تعاملات و همکاری های خوب در حوزه های مختلف  با دیگر دستگاه های اجرایی اشاره کرد و گفت : در خصوص کمک به دانش آموزان بی بضاعت و کسانی که توان تهیه ملزومات زندگی خود در امر تحصیل را ندارند جشن عاطفه ها را با همکاری  کمیته  امداد امام خمینی (ره ) در 10 و 11 مهرماه آغاز خواهیم کرد تا دانش آموزان عزیزمان در کمال نشاط ، پویایی و شادابی سال تحصیلی را بگذرانند و دوران خوبی را تجربه کنند.

وی گفت : ما معتقدیم آموزش و پرورش نباید فقط خلاصه به کلاس درس و مشق و مسائل علمی و فن آورانه باشد بلکه  باید به ابعاد وجودی دانش آموزان هم توجه شود .

نجفی  در پایان گفت : امیدواریم که  با اجرای سند تحول بنیادین به عنوان اصلی ترین و محوری ترین برنامه وزارت آموزش و پرورش به تربیت چند ساحتی ، چند بعدی دانش آموزان توجه ویژه شود تا بتوانیم شهروندانی تربیت کنیم که در آینده در برابر آسیب های اجتماعی که امروز به شدت جامعه را تهدید می کنند بتوانند  ایستادگی کنند .

رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه چهار شیراز نیز در این مراسم به برخی از توفیقات علمی ، فرهنگی هنری و ورزشی دانش آموزان در حوزه کاری خود اشاره کرد و گفت :  موفقیت دانش آموزان در جشنواره جابربن حیان و راهیابی  8 نفر از  دانش آموزان این ناحیه  به مرحله کشوری از جمله موفقیت های دانش آموزان  ناحیه 4 هستند .

اله یار رضایی همچنین یادآور شد : کسب مقام اول معاونت آموزش ابتدایی در ارزیابی عملکرد ادارات در 4 سال متوالی ، راهیابی 3 پروژه جابرابن حیان آموزگاران به مرحله کشوری ، کسب رتبه اول استانی 5 گروه درس پژوهی اموزگاران و راهیابی هر 5 گروه به مرحله کشوری از دیگر موفقیت های کسب شده توسط دانش آموزان و فرهنگیان  این ناحیه است.

وی  ادامه داد  : امروز شاهد راه اندازی بزرگترین مجتمع آموزشی و پرورشی دولتی استان فارس همراه با زنگ بازگشایی مدارس هستیم  که مراحل ساخت آن  از ابتدا تا انتها  طی 7 ماه انجام گرفته است .

رئیس اداره آموزش و پرورش ناحیه چهار شیراز افزود : امسال علی رغم  تمام کمبودهای مالی 13 پروژه دیگر  در این ناحیه کلید خورده و یا افتتاح شده که در تاریخ آموزش و پرورش این ناحیه بی مانند بوده است .

به اشتراک بگذارید :