15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۰۱ ۱۰:۰۵:۰۰
کد مطلب:  924050
هفتمین طرح پرسش مهر رئیس جمهور از دانش آموزان؛
برای ایجاد محیطی شاداب تر، دلپذیرتر، امن تر و دوست داشتنی تر در مدارس چه کارهایی باید انجام داد؟

رئیس جمهوری هر ساله در روز اول مهر که برای نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید به یکی از مدارس می رود، پرسشی را از دانش‌آموزان می پرسد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش شهر تهران، رئیس جمهوری هر ساله در روز اول مهر که برای نواختن زنگ آغاز سال تحصیلی جدید به یکی از مدارس می رود، پرسشی را از دانش‌آموزان می پرسد که طرح این سوال یک جریان تربیتی و علمی در میان دانش‌آموزان به راه انداخته می شود.

دکتر روحانی در ادامه سنت طرح پرسش مهر و در هفتمین پرسش خود از دانش‌آموزان سوال کرد که آیا محیط مدرسه محیطی دلپذیر، شاد و پرنشاط است؟ برای ما بنویسید که محیط پرنشاط در مدرسه چگونه است و چه اقداماتی می‌توان انجام داد تا این محیط شاداب‌تر، دلپذیرتر و امن‌تر باشد و آن را بیشتر دوست داشته باشید.

رئیس جمهور با بیان اینکه اگر در کلاس و مدرسه رابطه نزدیکی بین خانواده و دانش‌آموز با معلم برقرار شود، پیشرفت علمی حاصل خواهد شد و مشکلات کشور کم می‌شود، گفت:‌ نباید اجازه دهیم که محیط کلاس دو قطبی شود و باید دولت، خانواده و معلمین و دانش‌آموزان تلاش کنند تا محیط مدرسه دلپذیرتر و شاداب‌تر برای همه شود.

رییس جمهور همچنین پس از مراسم آغاز رسمی سال تحصیلی 99-98با حضور در کلاس های درس مدرسه دخترانه شاهد خدیجه کبری (س) منطقه 18شهر تهران  و در  گفت و گویی صمیمانه با کادر آموزشی و معلمان دستورات لازم برای حل مشکلات و دغدغه های آنان را صادر و از خدمات و تلاش های این قشر از جامعه قدردانی کرد.

پرسش مهر براساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش، توسط عالی‌ ترین مقام اجرایی کشور برای دانش‌آموزان و معلمان سراسر کشور اجرا می شود که در آن رییس جمهوری وقت متناسب با مطالعات و پژوهش های دفتر رئیس جمهوری یکی از مهم ترین مسایل کشور یا تعلیم و تربیت را به عنوان پرسش مهر مطرح می کند.

این پرسش مهر که از سوی رئیس جمهوری مطرح شد، به عنوان بیستمین پرسش مهر و هفتمین پرسشی روحانی طرح شده است. البته هدف از پرسش مهر پرورش روحیه پرسشگری و توانایی نقد و تحلیل پدیده‌ ها، ایجاد تعامل بیشتر میان معلمان و دانش‌آموزان، ایجاد نشاط، شادابی و تحرک بیشتر در مدارس، ترویج و تقویت امر تحقیق و پژوهش در آموزش و پرورش، گسترش و تقویت فعالیت‌ های گروهی و کشف، رشد و پرورش استعدادهای بالقوه است.

به اشتراک بگذارید :