23 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ ۱۴:۵۰:۳۰
کد مطلب:  oXzrKwmd
سرپرست مدیریت پردیس های فرهنگیان خوزستان :
به کار گیری نخستین گروه فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان خوزستان در مهر1395

سرپرست مدیریت پردیس های فرهنگیان خوزستان اعلام کرد: اولین گروه فارغ التحصیل دانشگاه فرهنگیان پردیس های سراسر استان در رشته علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی در مهر 95 به کار گرفته خواهند شد.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان

 محمد رضاپور در گفتگو با خبرنگار پانا ضمن اعلام این خبر گفت: 13 هزار نفر از دانشجو معلمان علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی ورودی 91 در شهریور 95 دانش آموخته خواهند شد .

 دکتر رضا پور افزود: به دلیل نیاز آموزش و پرورش در مقطع ابتدایی استان، دانشگاه فرهنگیان  با ارائه دو نیمسال تابستان (اضافه بر6 نیمسال کامل سپری شده) به دانشجویان علوم تربیتی گرایش آموزش ابتدایی، تدابیری اتخاذ شده تا شهریور 95 این گروه ها فارغ التحصیل  و به کار گیری شوند.

سرپرست مدیریت پردیس های فرهنگیان خوزستان افزود: در کل دانشجویان ما در سطح کارشناسی پیوسته 2047 نفر و در سطح کارشناسی ناپیوسته 1471 نفر میباشند که از این تعداد، 820 دانشجو کارشناسی ناپیوسته و 509 دانشجوی کارشناسی پیوسته در پردیس رسول اکرم (س) و تعداد 262 نفر دانشجویان ماده 28 هستند. در سطح استان دانشجویان پسر در رشته های پیوسته در 4 مرکز: رسول اکرم(ص) اهواز،شیخ مرتضی انصاری دزفول ، مرکز امام صادق (ع) بهبهان وامام رضا (ع) اندیمشک به تحصیل اشتغال دارند.

وی همچنین در مورد پردیس های دختران استان گفت: در 2 مرکز پردیس فاطمه الزهرا(س) اهواز و خدیجه کبری دزفول در 6 رشته پذیرش دانشجو دارد. رشته های علوم تربیتی، آموزش زبان انگلیسی، آموزش ادبیات فارسی، مشاوره، الهیات و آموزش عربی در هردو جنس دانشجو می پذیرند و در رشته های تربیت بدنی، آموزش ریاضی، آموزش فیزیک، فقط از برادران پذیرش داریم که جمعا در 9 رشته، در تمام این پردیس های استان پذیرش دانشجو انجام می شود.

سرپرست پردیس رسول اکرم (ص) اهواز ضمن قدردانی از همکاری محمد تقی زاده  مدیر کل آموزش وپرورش استان و کمک سازمان مرکزی دانشگاه در بهبود کیفیت خوابگاه های موجود و رفع برخی کمبود های واستفاده بهینه از ساختمان شماره 2 رسول اکرم(ص) و ساختمان مرکز علی بن مهزیار گفت: توانستیم حدود 300 دانشجوی ناپیوسته و 262 دانشجوی مهارت آموز ماده 28 را در این مراکز آموزش دهیم.

دکتر محمد رضاپور به تغییرات اعمال شده در نحوه پذیرش دانشجو فرهنگیان اشاره کرد وافزود: از سال 94 پذیرش در پردیس های استان ها به صورت قطبی در آمده است ؛ به این شکل که هر استان با توجه به قطب آموزشی خود در چند رشته می تواند فعالیت داشته باشدکه در قطب استان خوزستان3 رشته مجوز جذب دانشجو دارد؛ شامل: علوم تربیتی( که در کل قطب های کشور پذیرش دارد)، مشاوره و زبان وادبیات عرب.

این مسئول دانشگاه فرهنگیان به تشریح نحوه پذیرش دانشجو در پردیس های دانشگاه فرهنگیان پرداخت وگفت: پذیرش دانشجو دراین مراکز منحصرا"  از 2 طریق امکان پذیر است؛ یکی از طریق شرکت در کنکور سراسری و قبولی در رشته های پیوسته4 ساله ودوم از طریق شرکت در آزمون جذب نیروهای متخصص آزاد باداشتن مدرک دانشگاهی کارشناسی وبالاتر از سایر رشته هایی که آموزش و پرورش نیاز دارد که پس از انجام مصاحبه به مدت یک سال یا 2 نیم سال دوره مهارت آموزی معلمان را گذرانده و سپس به استخدام پیمانی آموزش وپرورش در مناطقی که کمبود نیرو دارد، در می آیند(که اصطلاحا این طرح ماده 28 نام دارد).

به اشتراک بگذارید :