27 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ ۱۲:۴۰:۰۲
کد مطلب:  922959
معاون برنامه ­ریزی و توسعه منابع خبر داد؛
ابلاغ بخشی از مطالبات سال 97 فرهنگیان به ادارات کل استان­ها

معاون برنامه­ ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرد:‌ با تلاش­ های انجام‌شده و پیگیری وزیر آموزش‌ و پرورش، بخشی از مطالبات سال 97 به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان­ها ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، علی الهیار ترکمن بابیان اینکه سال مالی 1398 را در شرایط آغاز کردیم که به دلیل عدم وجود نقدینگی تخصیص­ های سال 1397 در آخرین روز کاری سال گذشته مورد اقدام قرار نگرفت، اظهار کرد: 1200 میلیارد تومان از مطالبات فرهنگیان شامل حق‌ التدریس شاغلین، حق ­الزحمه نیروهای خرید خدمت، حق­ الزحمه امتحانات، فوق ­العاده نوبت دوم، اضافه‌کار نیروهای اداری و برخی موارد دیگر به سال جاری منتقل شد. این مورد برنامه ­ریزی مالی ما را برای تهیه یک برنامه زمانی مشخص جهت پرداخت مطالبات و هم برای ایفای تعهدات سال 1398 با دشواری­ هایی روبه­ رو کرد.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع افزود: به دلیل شرایط کشور، تأمین نقدینگی در خزانه­ داری با محدودیت­های قابل‌توجهی روبه­رو است لذا در این شرایط، رویکرد تعاملی و هماهنگی بین دستگاهی خاصی مورد نیاز است تا زمینه برای ایفای تعهدات فراهم شود. در این زمینه سازمان برنامه‌وبودجه و مجموعه خزانه­ داری کل کشور در وزارت امور اقتصادی و دارایی تلاش ­های زیادی انجام دادند لذا بخشی از مطالبات در ابتدای سال جاری پرداخت شد و بخش دیگر نیز در روز گذشته تأمین اعتبار و به استان­ها ابلاغ شد.

وی در خصوص ماهیت اقلام تأمین اعتبارشده گفت: 321 میلیارد تومان اعتبار از خزانه­ داری کل کشور دریافت و به استان­ها ابلاغ‌شده است که برای پرداخت مواردی مانند حق­ التدریس شاغل، فوق­ العاده نوبت دوم و اضافه‌کار کارکنان اداری است. البته با پیگیری انجام‌شده از طرف وزیر آموزش‌وپرورش 450 میلیارد تومان دیگر نیز در شرف تأمین اعتبار است که امیدواریم این مبلغ تا اواسط هفته دیگر دریافت و ابلاغ نماییم.

الهیار ترکمن در پایان اضافه کرد: از صمیم قلب برای تأخیری که در پرداخت مطالبات فرهنگیان ایجاد می­ شود متأسف هستیم اما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که در هر فرصت و با هر حجم اعتبار بتوانیم این مسئله را حل کنیم و فرهنگیان عزیز اطمینان خاطر داشته باشند که پیگیری مطالبات آنان فراموش‌شدنی نیست و نهایت تلاش گروه مالی وزارت آموزش‌وپرورش برای حل این مشکل است.

به اشتراک بگذارید :