15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۱۲:۲۴:۵۶
کد مطلب:  921908
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
میز نماد در مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران راه اندازی می شود

 معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از راه اندازی میز نماد در مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  در تشریح این خبر گفت:از ابتدای مهر «میز نماد» که عینیت تکریم عملی مخاطبان و ذینفعان آموزش و پرورش است، فعالیت خود را در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران آغاز خواهد کرد.

وی افزود: نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) با هدف هماهنگی بین بخشی و بین دستگاهی برای ارائه خدمات روانی و اجتماعی به دانش آموزان و توانمند سازی آنان در سطح استان برنامه ریزی شده است.

هاشمی با اشاره به اینکه طرح ملی نماد مجموعه‌ ای نظام یافته از خدمات و برنامه‌ ها شامل غربالگری، آموزش، توانمندسازی و حمایت‌های روانی - اجتماعی است، تاکید کرد: مراقبت از دانش‌ آموزان در برابر رفتار‌های پرخطر، آسیب‌های اجتماعی و جرائم، هدف اصلی اجرای این طرح است.

این مقام مسئول با تاکید بر این که شهرستان های تهران بیش از یک میلیون دانش آموز در خود جای داده است، تصریح کرد؛ جلب مشارکت نظام مند والدین، همسالان و دوستان، معلمان، مدیر، معاون و مشاور مدرسه (با در نظر گرفتن اتقضائات و فیلترهای تخصصی و علمی) مشخصه بارز این طرح است.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در پایان خاطرنشان کرد: طرح ملی نماد با مشارکت و ائتلاف نهادهایی از جمله وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، وزارت کشور، معاونت پیشگیری قوه قضائیه، بنیاد برکت، کمیته امداد، سازمان بهزیستی، نیروی انتظامی، هلال احمر و سایر نهاد های ذیصلاح در حال توسعه و شامل کلیه ی دانش آموزان مقاطع تحصیلی می گردد.

به اشتراک بگذارید :