18 رجب 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۳۰ ۰۸:۳۰:۲۴
کد مطلب:  921643
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در جمع روسای ادارات آموزش و پرورش خراسان رضوی:
افتتاح و بهره برداری از 10 هزار کلاس جدید در سطح کشور همزمان با آغاز سال تحصیلی 99-98

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در اجلاس روسای ادارات آموزش و پرورش استان خراسان رضوی که در مرکز آموزشی رفاهی امام علی (ع) مشهد برگزار شد از افتتاح و بهره برداری از 10 هزار کلاس جدید در سطح کشور همزمان با آغاز سال تحصیلی 99-98 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، شاپور محمدزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: در سال تحصیلی پیشرو 56 هزار نفر نیروی انسانی از آموزش و پرورش خارج می شوند و فقط 20 هزار نفر جایگزین خواهد شد و باید تلاش کنیم با اتخاذ سیاست ها و تدابیر گوناگون این کمبود نیرو را جبران کنیم تا سال تحصیلی جدید بدون دغدغه آغاز شود و هیچ کلاسی بدون حضور معلم نداشته باشیم.

وی افزود: جذب حق التدریس های گذشته و آموزشیاران نهضت سوادآموزی قبل از سال 92 بهترین فرصت است تا بخشی از کمبود نیروی انسانی را جبران نماییم.

محمدزاده تصریح کرد: در مراسم نمادین بازگشایی مدارس و زنگ مهر حداقل دو سوم افراد هیات دولت در روز اول مهر در کنار تمامی وزرای ادوار گذشته آموزش و پرورش در مدارس مختلف حضور می یابند و پیشنهاد می شود استان های مختلف نیز حتما مراسم آغاز سال تحصیلی را با دعوت از مسئولین، بزرگان و پیشکسوتان آموزش و پرورش برگزار نمایند.

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی کشور اظهار کرد: سال تحصیلی پیشرو را با افتتاح و بهره برداری از 10 هزار کلاس درس جدید در کشور آغاز خواهیم کرد و این در حالی است که استان خراسان رضوی با افتتاح یک هزار و 204 کلاس درس که 12 درصد این کلاس ها را شامل می شود رتبه نخست ساخت فضاهای آموزشی کشور را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: در آموزش و پرورش رسالت ما اجرایی شدن سند تحول بنیادین است و باید این سند بالادستی را در مدارس عملیاتی و اهداف آن را محقق سازیم و بر طبق فرموده مقام معظم رهبری سند تحول بنیادین باید برای همه آحاد مردم جامعه ملموس و قابل درک باشد و ما نیز در دستگاه تعلیم و تربیت تلاش خواهیم کرد این سند اجرایی و نهادینه شود.

به اشتراک بگذارید :