25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ ۰۸:۳۰:۰۰
کد مطلب:  pWnl85AJ
مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک خبر داد:
آزمون نهایی مسابقه درس‌هایی از قرآن در قرچک برگزار شد

مدیر آموزش و پرورش قرچک گفت: آزمون نهایی بیست‌ و‌ چهارمین دوره مسابقه درس‌هایی از قرآن در مدارس شهرستان قرچک برگزار می شود.

به گزارش  اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران،مهدی نیکبخت مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک  از آزمون نهایی بیست‌ و‌ چهارمین دوره مسابقه درس‌هایی از قرآن در مدارس شهرستان قرچک خبرداد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک افزود: این آزمون با حضور نماینده حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا قرائتی از موسسه ترویج فرهنگ قرآنی و مسئولین اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در مورخه بیست و دوم فروردین ماه در محل نمازخانه آموزش و پرورش شهرستان قرچک برگزار می شود.

نیکبخت تصریح کرد: این دوره از مسابقات ویژه دانش آموزان دختر و پسر متوسطه دوره اول و دوم شهرستان قرچک برگزار می شود.

وی با اشاره به این که برنامه درس‌هایی از قرآن بیش از سه دهه از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می‌شود، افزود: این برنامه که همراه با آموزش تفسیر قرآن می‌باشد، توانسته دل‌های جمع زیادی از نسل جوان و خانواده‌ها را با قرآن گره بزند.

نیکبخت خاطر نشان کرد: این مسابقات به صورت هفتگی در برنامه تلویزیونی درسهایی از قرآن که از شبکه اول سیما پخش می شود ، مطرح و دانش آموزان از هفته دوم مهر ماه در مسابقه شرکت و پاسخ سوالات مطرح شده را به آموزشگاه محل تحصیل خود تحویل می دهند .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در خاتمه هدف از برگزاری مسابقات درسهایی از قرآن در سطح مدارس را توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی ، آشنایی دانش آموزان با قرآن و سیره اهل بیت (ع) و بهینه سازی اوقات فراغت دانش آموزان عنوان کرد.

 

به اشتراک بگذارید :