15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۵:۵۵:۰۱
کد مطلب:  920244
اجرای طرح معلم تمام وقت در شهرستان های استان تهران

رئیس اداره امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از اجرای طرح معلم تمام وقت در این استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  مهدی حاجی شمسایی رئیس اداره امور اداری و تشکیلات آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اعلام این خبر افزود: در تاریخ 1397/11/03 بخشنامه شماره 223555 وزارت آموزش و پرورش مبنی بر اجرای طرح معلم سی ساعته جهت اجرا از تاریخ 1397/07/01 از سوی وزیر محترم به ادارات آموزش و پرورش ابلاغ گردید.

شرایط طرح بدین شرح است:

  1. همه دبیران، هنرآموزان و دبیران تربیت بدنی می توانند از مزایای این طرح استفاده نمایند. 6 ساعت از ساعت حق التدریس این افراد به جای غیر موظف به صورت غیر موظف اختیاری ثبت خواهد شد.

  2. طرح کاملا اختیاری و آزاد بوده و حتی با سوابق بالای 25 سال نیز می توان از مزایای طرح استفاده نمود.

  3. شروع طرح از ابتدای مهر ماه لغایت پایان شهریور ماه هر سال بوده و در صورت تمایل به ادامه استفاده از این طرح می باید ابتدای هر سال تقاضای جدیدی برای استفاده از طرح به کارشناسی امور اداری محل خدمت تحویل داد.

  4. عدم ارائه تقاضای تمدید استفاده از طرح برای سال جدید به منزله انصراف از طرح بوده و هیچ اجباری برای تمدید طرح برای سالهای بعد وجود ندارد.

  5. در ابلاغ افرادی که ازتقلیل ساعت کاری استفاده نمی کنند(افرادی که سابقه تحربی زیر 20 سال)،  24 ساعت تدریس موظف و 6 ساعت تدریس غیر موظف اختیاری (مجموعا 30 ساعت ابلاغ تدریس) ثبت خواهد شد.

  6. در ابلاغ افرادی که مشمول تقلیل ساعت کاری (افردی که سابقه تجربی بالای 20 سال) هستند، 20 ساعت تدریس موظف، 6 ساعت ابلاغ تدریس غیر موظف اختیاری و 4 ساعت تدریس غیر موظف (پرداخت حق الزحمه به صورت حق التدریس) ثبت خواهد شد.

  7. برای افرادی که تمایل به استفاده از مزایای طرح دارند، 17.5 درصد بندهای زیر به عنوان فوق العاده ویژه به حکم حقوقی افزوده می شود:

حق شغل+ حق شاغل+ فوق العاده شغل+ فوق العاده سختی کار+ تفاوت بند (ی) تبصره ۱۲ قبل سال۹۸ + تفاوت جزء (۱) بند الف تبصره ۱۲ قبل سال۹۷

  1. حداقل مبلغ فوق العاده ویژه برای سال تحصیلی 99-98 برابر 3.400.000 ریال و حداکثر 6.900.000 ریال می باشد.

مزایای طرح:

1-فوق العاده ویژه همراه حقوق ماهیانه پرداخت می گردد.

2-فوق العاده ویژه در طول تابستان برقرار می ماند در حالیکه حق التدریس از ابتدای مهر ماه تا 15 خرداد ماه پرداخت می گردد.

3-فوق العاده ویژه مشمول کسور بازنشستگی شده و در معلمانی که پنج سال منتهی به بازنشستگی از طرح معلم سی ساعته استفاده نمایند در حقوق بازنشستگی آنها لحاظ خواهد شد.

آمار استفاده از طرح معلم سی ساعته

در سال تحصیلی 98-97 تعداد 280  نفر از فرهنگیان استان متقاضی استفاده از این طرح بوده اند. در سال تحصیلی 99-98 این تعداد تاکنون به 2800 نفر رسید که احکام آنها صادر و در دسترس همکاران قرار گرفت. افزایش فوق العاده ویژه مذکور با حقوق مهر ماه 1398 پرداخت می گردد.

 

به اشتراک بگذارید :