11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۵:۳۵:۴۱
کد مطلب:  920235
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش:
توجه به تربیت بدنی سبب نشاط و مهارت روان‌شناختی و تمرین کار تیمی است

با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران آیین بدرقه کاروان مهر با نشاط با هدف تجهیز وسایل ورزشی و بهداشتی برای مدارس استان در دبیرستان نمونه ارشادشهرستان قرچک برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: با اعتباری بالغ بر 350میلیارد ریال  تجهیز مدارس کشور در دستور کار قرار گرفته که از این مقدار حدود 1 و نیم میلیارد ریال برای تجهیز وسایل ورزشی و بهداشتی مورد نیاز شهرستان های استان تهران  است.

وی گفت: اگر می خواهیم که جامعه دانش‌آموزی از شادی، نشاط و مهارت روان شناختی برخوردار بوده و کار تیمی و نظم را تمرین کند، باید به تربیت بدنی توجه بیشتری داشت.
حمیدی افزود: در ورزش است که کودکان کار جمعی، دوستی، صمیمیت در عین رقابت، احترام به مقررات و به بزرگترها و رفتار زندگی را می آموزند.
وی اظهار داشت: تربیت بدنی فقط مسئول ساحت زیستی و بدنی نیست بلکه مسئول ساحت های اجتماعی، اخلاقی، عبادی و حتی ساحت زیبایی شناختی است و به نیازهای آن ها پاسخ می دهد.
این مقام مسول گفت: در نظام های مترقی تعلیم و تربیت جهان، تربیت بدنی رکن اصلی در تعلیم و تربیت محسوب می‌شود که با خود توانمندی و نقش آفرینی را به همراه دارد.
حمیدی با اشاره به این که آموزش و پرورش اهمیت ویژه‌ای برای تربیت بدنی قائل است اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، خدمات بسیاری به حوزه تربیت بدنی ارائه شده به گونه‌ای که ۳ هزار و ۳۰۰ مکان ورزشی در آموزش و پرورش احداث شده و ۱۲۰دانشکده تربیت بدنی، به پرورش نیروهای متخصص تربیت بدنی مشغول هستند.
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش افزود: در حال حاضر ۳۳ هزار دبیر تربیت بدنی در مدارس کشور مشغول به فعالیتند که از این تعداد، ۶۰۰نفر دارای مدرک دکترای تربیت بدنی هستند
وی تأکید کرد: با اقدامات و زیرساخت هایی که امروز در دانشگاه ها، وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان ایجاد شده، با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) ، کشور در زمینه ورزش آماده جهش است تا مظاهر اقتدار انقلاب را به جهانیان به نمایش گذارد.
حمیدی گفت: امروز تلاش داریم تا به برکت انقلاب اسلامی در حوزه تربیت بدنی، ملتی فعال و پرافتخار باشیم و همه به امر ورزش مبادرت کنیم،  همچنان که در دانش هسته‌ای، توان موشکی و سلول‌های بنیادین به پیشرفت دست یافته‌ایم، در حوزه ورزش نیز به افتخار آفرینی بیش از پیش دست یابیم و جزء ۱۰ کشور برتر جهان قرار گیریم.
حمیدی تصریح کرد: دست یابی به پیشرفت در حوزه ورزش زمانی محقق می‌شود که تمامی دستگاه ها، چرخ‌دنده‌های محرکه خود را بر مبنای حرکت چرخ‌دنده اصلی که محرک است پیوند زنند. ، پس اگر می‌خواهیم انس به ورزش در جامعه نهادینه شود، باید به ورزش آموزش و پرورش توجه ویژه داشته باشیم.
معاون وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر لزوم توجه به تحرک در کودکان گفت: از بدو تولد تا شش سالگی، کودکان باید تحرک داشته باشند، اگر والدین به جای عادت دادن کودکان به بازی با تلفن همراه، ورزش و تحرک را به آنان یاد دهند و سواد حرکتی آنان را تقویت کنند، بسیاری از مشکلات آنان از بین رفته و قسمت طلایی عمر کودکان به هدر نمی‌رود.

مهرزاد حمیدی در ادامه گفت: در آموزش و پرورش درس تربیت بدنی از اهمیت بالایی برخوردار است و  بر همین مبنا، امسال 800 معلم تربیت بدنی برای درس تربیت بدنی دانش آموزان به جمعیت 33هزار نفری معلمان تربیت بدنی کشور اضافه می‌شوند.

 

به اشتراک بگذارید :