19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۲ ۱۱:۲۴:۵۲
کد مطلب:  XcwhsoOD
اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان
تقدیر از بانوان حوزه ستادی آموزش و پرورش خوزستان

باحضور مدیر کل آموزش وپرورش خوزستان مراسم تقدیر از بانوان حوزه ستادی آموزش و پرورش خوزستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان خوزستان عصر روز گذشته باحضور مدیر کل آموزش و پرورش استان مراسم تقدیر از بانوان حوزه ستادی آموزش و پرورش خوزستان در سالن تدبیر این اداره کل برگزار شد.

در این مراسم محمد تقی زاده مدیر کل آموزش وپرورش خوزستان ضمن تبریک حلول ماه پرخیر و برکت رجب  و میلاد اما محمد باقر(ع) گفت: جامعه سالم منوط به داشتن مادران و زنان سالم است. هیچ جامعه وتمدّنی به حیات ادامه نمی دهد مگر اینکه جامعه زنان و دختران سالم داشته باشد.

وی تصریح کرد: سقوط، انحطاط وپیشرفت تمدن ها در سایه ی عملکرد بانوان است و تاریخ این را به اثبات رسانده است و زنان در بسیاری از جاها نقش زیادی داشته اند.

وی افزود: كتاب جامعه دو بخش دارد بخش اول ، شناخت و معرفت عمیق نسبت به هویت دینی، ملی و فرهنگی  و شناخت واژه های ساده مثل محبت، دوستی، هم دلی وهم زبانی و فراگیری زندگی اجتماعی  است كه اگر به خوبی محقق شود فصل دوم كه تولید علم و تكنولوژی  وکار وتلاش در همه زمینه هاست بهتر و راحت تر محقق می شود.

تقی زاده اظهار نمود:معتقدم خانم ها در فصل اول بسیار اثرگذارند و می توانند ساده ترین واژه های زندگی اجتماعی را به فرزندان به خوبی آموزش دهند.

مدیر کل آموزش وپرورش خوزستان یادآورشد: اگر می خواهیم منشأ هر حرکتی را در طول تاریخ ودر شرایط فعلی دنبال کنیم ، بخشی از آن در نوع نگاه ما به دختران وجامعه زنان است. اگر بخواهیم فرزند سالم داشته باشیم باید مادران سالمی داشته باشیم. لذا یکی از اولویت های آموزش و پرورش خوزستان در برنامه توسعه استان ، نگاه ویژه به مدارس دخترانه است .

همچنین در این مراسم لیلی نظرپور مشاور اموربانوان این اداره کل نیز  گفت: در اسلام برای رشد و تعالی انسانها الگوهایی ارائه شده که از جمله آنها میتوان به حضرت فاطمه(س)، مریم، آسیه و سمیه که اولین شهید اسلام است اشاره نمود .حضرت فاطمه زهرا(س)  سرآمد زنان دنیاست نه تنها الگوی زنان و مردان بلکه الگویی برای همه  است. حضرت فاطمه(س)  در جامعه خویش علاوه بر مادر و همسر نمونه، نقش اجتماعی و سیاسی داشتند.

وی افزود:یکی از شاخص های توسعه هر کشور حضور فعال زنان دراجتماع است و یکی از  مؤلّفه های اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی  زنان  هستند که با حمایت از تولیدات داخلی به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک می کند.

نظرپور گفت: برای انهدام یک تمدّن سه چیز را باید منهدم کرد : 1-خانواده 2-نظام آموزشی 3-  الگوها.برای انهدام مورد اول باید منزلت زن را شکست. برای دومی منزلت معلم  و برای سومی منزلت بزرگان و اسطوره هارا.

گفتنی است در پایان این مراسم از بانوان حوزه ستادی تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :