14 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۴:۰۲:۳۹
کد مطلب:  920155
تدابیر لازم برای بازگشایی هرچه بهتر مدارس انجام گرفته است

فرماندار مراغه از تدابیر لازم برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم بازگشایی مدارس در سالتحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش مراغه

حمید شکری عصر دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش مراغه گفت: با سازماندهی انجام شده توسط مسئولان آموزش و پرورش ،هیچ کلاس درسی در مهر98بدون معلم و مدیر نخواهد بود و معلمان در تمامی کلاس های درسی حتی در دورترین نقاط روستایی حضور خواهند یافت.

وی افزود : سازماندهی نیروی انسانی با قوت پیگیری شده و با برنامه ریزی انجام شده معلمان در تمام کلاس های درسی حاضر می شوند.

وی ادامه داد:افزایش کیفیت آموزشی و پرورشی ،خط مقدم آموزش و پرورش است و مسئولان این سازمان باید به آن توجه بیشتری نمایند تا این روند حالت صعودی خود را ادامه دهد.

رییس ستاد پروژه مهر مراغه اضافه کرد : آغاز سالتحصیلی امسال همزمان با ایام محرم و هفته بزرگداشت دفاع مقدس است لذا برنامه های آغازین سالتحصیلی جدید با رویکرد فرهنگ ایثار و شهادت و نشاط در بین دانش آموزان تدوین و برنامه ریزی شود.

سرپرست آموزش و پرورش مراغه نیز در این جلسه گفت: مراسم آیین ورودی پایه هفتم با عنوان جوانه ها و آیین ورودی پایه اول ابتدایی با عنوان شکوفه ها  به طور همزمان در 31شهریورماه در تمامی مدارس و به صورت پایلوت  در دبیرستان شهید صارمی و دبستان مقداد شاهد برگزار خواهد شد.

محمود رضایی افزود : آیین نواخته شدن زنگ آغاز سالتحصیلی جدید نیز اول مهرماه در دبیرستان شاهد زهرای مرضیه با حضور میهمانان و مسئولین برگزار می شود.

وی ادامه داد: تاکنون 95درصد ثبت نام دانش آموزان در سامانه ثبت شده و از لحاظ ثبت نام پیش دبستانی ها ،شهرستان رتبه دوم استان را دارد و همچنین 94درصد ابلاغ معلمان در سامانه ثبت شده است.

رضایی اضافه کرد: در سال تحصیلی جدید بیشترین نیاز شهرستان در مقطع آموزش ابتدایی بود که با تدبیر صورت گرفته مشکلی در این مقطع نخواهیم داشت .

به اشتراک بگذارید :