14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۳:۳۴:۵۷
کد مطلب:  920124
با حضور معاون سوادآموزی استان آذربایجان شرقی؛
همایش طرح آموزش عملی نماز(کلید بهشت) در ورزقان برگزار شد

صبح امروز همایش طرح آموزش عملی نماز(کلید بهشت) با حضور اشرفی معاون سوادآموزی استان و ضیائی رئیس ستاد اقامه نماز آذربایجان شرقی در شهرستان ورزقان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از ورزقان، معاون سوادآموزی اداره کل استان با تسلیت ایام حزن و اندوه ماه محرم گفت: نهضت عاشورا برپایه نماز بوده و امام حسین(ع) با برپایی نماز در ظهر روز عاشورا پیامی مهم به تمامی انسان ها در با اهمیت برشمردن این فریضه واجب الهی دادند.

محمد حسین اشرفی اظهار داشت: شیوه آموزش به سوادآموزان تفاوت های زیادی با نحوه آموزش به دانش آموزان دارد و باید از روش های مختلف و اثربخش برای تدریس بهره برد.

وی با اشاره به حدیث پیامبر که فرمودند: نماز ستون دین است، بر اهمیت توجه به این فریضه الهی تاکید کرد و ادای نماز را موجبات فراهم ساختن سعادت دنیوی و اخروی انسان ها برشمرد. روشنی

رئیس ستاد اقامه نماز جمعه استان گفت: اولین مسئله ای که در آموزش به دانش آموزان و سوادآموزان باید توجه شود بیان اهمیت نماز و اسرار نماز است تا هرآنچه که به عنوان سوال احتمالی در اذهان آنان است رفع گردد.

اسدالله ضیائی ادامه داد: دومین مسئله ای که در زمینه آموزش نماز مهم است، یاد دادن قرائت نماز به شیوه صحیح و سپس آموزش احکام نماز به شیوه عملی است.

وی بیان کرد: ورود معلم به کلاس تدریس با نیتی که اساسش آموزش به یادگیرندگان برای کسب رضای الهی باشد به بقین موفق تر و موثرتر خواهد بود.

عادل ملک زاده نیز در این همایش ضمن خیرمقدم گویی و تسلیت ایام سوگواری شهادت امام حسین(ع) و یاران با وفایش، نماز را فریضه الهی واجب برشمرد و گفت: نماز عامل سعادت انسان های مومن و متدین می باشد.

مدیرآموزش و پرورش ورزقان ادامه داد: نماز عاملی اساسی برای پاکسازی انسان است و اولین سوالی که از انسان در عالم آخرت می پرسند در مورد نماز خواهد بود و اگر پذیرفته شود سایر اعمال انسان هم می تواند مورد قبول خداوند متعال واقع شود.

وی تصریح کرد: آموختن مباحث مطرح شده در این همایش و انتقال مفاهیم آن به سوادآموزان در زمینه نماز اقدامی موثر در زمینه تاکید بر اهمیت نماز می باشد.

ملک زاده با بیان ضرورت انتقال مفاهیم و ارزش های اسلامی به دانش آموزان در مدارس خاطر نشان ساخت: در کنار آموزش مسائل آموزشی توجه به مسائل پرورشی نیز باید مورد توجه واقع شود.

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :