14 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۶ ۱۲:۵۸:۴۹
کد مطلب:  920104
گردهمایی مدیران مدارس شهرستان عجب شیر با هدف هماهنگی و برنامه ریزی برای بازگشایی مدارس برگزار شد

صبح امروز گردهمایی مدیران مدارس منطقه با حضور مدیر دستگاه تعلیم و تربیت شهرستان، معاونین و کارشناسان مدیریت آموزش و پرورش و مدیران مدارس عجب شیر در محل سالن کنفرانس دبیرستان نمونه دولتی تربیت تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان عجب شیر؛ قادری مدیر آموزش و پرورش شهرستان عجب شیر در این جلسه ضمن تشکر از زحمات همه مدیران مدارس شهرستان عنوان کرد: ما در آموزش و پرورش به دنبال رسیدن به یک فهم و گفتمان مشترک هستیم لذا در این راستا باید با اولویت بندی فعالیتهای مهم، وظایفمان را بر اساس مسئولیت هایمان به درستی انجام دهیم.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به موارد قابل طرح در این جلسه از جمله توانمند سازی معلمان، بهبود کیفیت و تغییر نگرش ها اظهار داشت: جهان امروز دنیای تحولات آنی است لذا کسی در این دنیا موفق و سر آمد می شود که دارای علم روز و خلاقیت باشد پس مدیران آموزشی در جهان امروز برای پیشبرد امور نیازمند این دو عامل مهم یعنی دانش روز و خلاقیت هستند.

مدیر آموزش و پرورش در ادامه سخنانش با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت بیشترین نفوذ و تاثیر را در جامعه داردگفت: ما باید از سطح نفوذمان بیشترین بهره را ببریم و با داشتن اعتقاد، باور و نگرش مثبت به عنوان مرجع و الگوی دانش آموزان سبب تغییرات سریع و مثبت در آنان و در نهایت جامعه شویم.

وی همچنین در خصوص زیر ساخت های موفقیت اظهار داشت: داشتن نظم در امور، جلب مشارکت کلیه ارکان آموزش و پرورش، حمایت از زیر مجموعه در جهت ارتقاء، الگو برداری از مدارس موفق، اولویت دادن به آموزش مهارت های زندگی، بهره گیری از خود دانش آموزان برای شناسایی مشکلات، به روز بودن، توجه به منافع سیستم، تسلط به فرایند تعلیم و تربیت، آگاهی از استعداد و مهارتهای خود و زیر مجموعه، رعایت همدلی ملاحظات اخلاقی و دینی، درک انگیزه افراد و بهره گیری از تجارب همدیگر از جمله زیر ساخت های موفقیت در نظام تعلیم و تربیت است.

مدیر آموزش و پرورش در پایان سخنانش با اشاره به اینکه تمام اهداف آموزش و پرورش به دانش آموزان ختم می شود گفت: شما به عنوان مدیر باید اهداف نظام تعلیم و تربیت را با شور، عشق، علاقه بشناسید تا سبب موفقیت آموزش و پرورش در تمامی عرصه ها شوید.

سرهنگ حیدری در این گردهمایی، ضمن تبریک فرا رسیدن سال تحصیلی جدید با اشاره به حضور پر شور معلمان در تمامی عرصه های انقلاب اسلامی اظهار داشت: دوران طلایی دفاع مقدس مهمترین عرصه حضور معلمان در عرصه انقلاب اسلامی ایران بود.

وی افزود: معلمان در دوران دفاع مقدس علاوه بر تعلیم و تعلم دانش آموزان در حفاظت از آب و خاک جمهوری اسلامی ایران در مقابل رژیم بعثی عراق نقش بسزایی داشتند.

فرمانده سپاه عجب شیر با تاکید اینکه، دشمنان انقلاب اسلامی هیچوقت دست از دشمنی با اصل انقلاب بر نمی دارند، گفت: مهمترین رسالت معلمان در حال حاضر جهاد فرهنگی در مقابل شبیخون فرهنگی دشمنان است.

حیدری خاطر نشان کرد: هدف اصلی دشمنان گرفتن هویت اصلی جوانان و نوجوانان و تضعیف روحیه اعتقادی این نسل است.

وی تاکید کرد: آشنایی دانش آموزان با دستاوردهای مختلف نظام و ترویج ارزش های اسلامی از مهمترین وظایف معلمان در حال حاضر است.

فرمانده سپاه عجب شیر در این جمع از تعامل خوب آموزش و پرورش منطقه با بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی این شهرستان خبر داد و بیان داشت: تشکیل حلقه های صالحین از مهمترین اقدامات بسیج فرهنگیان در آموزش و پرورش است.

حیدری تکریم مقام شامخ معلمان را وظیفه ای همگانی عنوان کرد و اظهار داشت: معلم با کار خود مروج روشنایی و دانایی در کشور است و همگی باید بکوشیم تکریم مقام والای معلمان را در جامعه نهادینه کنیم.

 

...( گزارش تصویری )...

 

 

به اشتراک بگذارید :