21 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۵ ۱۲:۱۹:۱۸
کد مطلب:  919449
گردهمایی مسئولین و کارشناسان حراست و ارزیابی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی/
پاشایی: نظارت دقیق نتیجه مطلوب را رقم می زند/ ارزیابی فرآیند محور باشد

گردهمایی مشترک مسئولین و کارشناسان حراست و ارزیابی عملکرد اداره کل، نواحی و مناطق آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی صبح امروز دوشنبه 25 شهریور ماه در باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، جعفر پاشایی در گردهمایی کارشناسان حراست آموزش و پرورش استان گفت: مسئولیت دستگاه تعلیم وتربیت در حوزه نیروی انسانی بوده و خروجی آن بر تمام مسائل کشور تاثیر می گذارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان حراست و بازرسی را بازوی کمکی، تقویتی، ارزیابی و اصلاحی دستگاه تعلیم وتربیت عنوان کرد و افزود: نقش ناظر همانند مهندس طراح حساس بوده و اگر نظارت دقیق صورت نگیرد هر قدر نقشه طراح خوب باشد به نتیجه مطلوب نمی رسد.

وی تصریح کرد: ناظران و ارزیابان بایستی نقش ایجابی، مثبت اندیشی، تعاملی داشته و در ارزیابی نقش ارگانیکی و روش سیستمی داشته باشند.

پاشایی با بیان اینکه ارزیابی باید فرآیند محور بوده و نتیجه محور نباشد، افزود: در طول سالتحصیلی باید فرآیندهایی که موفقیت را رقم می زنند ارزیابی و شناسایی شوند.

وی هماهنگی با استان، پیش بینی و پیشگیری، نظارت بر آموزشگاه های آزاد و مدارس غیر دولتی، ایمنی مدارس، توزیع کتب درسی ، سرویس حمل و نقل دانش آموزی و رعایت قوانین و مقررات در مزایده و مناقصه ها و کمک به افزایش انگیزه معلمان را بعنوان اساس و سرلوحه برنامه ها خواستار شد.

مسئول دستگاه تعلیم و تربیت استان در پایان اضافه کرد: فعال کردن شورای معاونین، نظارت بر انتخاب و انتصاب مدیران مدارس، حفاظت فیزیکی از اموال و عمل به بخشنامه های ارسالی مدنظر مجموعه باشد./ روشنی

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :