28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۲:۲۶:۱۶
کد مطلب:  918323
وزیر سابق آموزش‌وپرورش در آیین تکریم و معارفه وزیر آموزش‌وپرورش عنوان کرد؛
همراهی با حاجی میرزایی برای موفقیت آموزش‌وپرورش و جامعه لازم است

وزیر سابق آموزش‌وپرورش در آیین تکریم و معارفه وزیر آموزش‌وپرورش اظهار کرد: برای آقای حاجی میرزایی آرزوی موفقیت می‌کنم لذا همه ما مکلف هستیم که اگر لازم داشتند به وی کمک کنیم و در خدمت ایشان باشیم چراکه موفقیت جامعه با موفقیت آموزش‌وپرورش همراه است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و به نقل ازمعاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، سید محمد بطحایی در آیین تکریم و معارفه وزیر آموزش‌وپرورش که در سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار کرد: خوشحالم که به بهانه این برنامه دوباره در جمع همکاران خودم هستم. دو سال پیش در چنین ایامی کار رسمی خودم را با اعتماد رئیس‌جمهور و تائید نمایندگان مجلسشورای اسلامی آغاز کردم.

وی با اشاره به اینکه دو سال گذشته علیرغم سختی‌ها و شرایط کشور، آموزش‌وپرورش با تلاش همکارانم آثار و نتایج خوبی برای نظام تعلیم و تربیت به‌جای گذاشته شد، خاطرنشان کرد: هرچند اتفاقات ناخوشایندی مانند تصادف خودرو اردوی دانش آموزان هرمزگانی، آتش‌سوزی مهدکودک غیردولتی در شهر زاهدان هم داشتیم که بسیار دردناک بود و قلب همه ما را آزرد.

بطحایی با اشاره به اهم دستاوردهای دوران ۲۲ماهه حضورش در وزارت آموزش‌وپرورش، اظهار کرد: برای اولین بار با تلاش همکارانم توانستیم در برخی از زمینه‌ها مشارکت مستقیم معلمان را در انتخاب نمایندگان معلمان در صندوق ذخیره فرهنگیان و شورای عالی آموزش‌وپرورش فراهم کنیم؛ هرچند در جلب مشارکت معلمان قدم کوچکی بود اما انشالله باشدت و عمق بیشتری ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: برای اولین بار گام جدی در راستای تلاش‌های که پیش‌از این برای مدرسه محوری انجام‌شده بود، برداشتیم و همه‌کسانی که خود را دارای شایستگی احراز پست مدیریتی می‌دانستند در فرایندی دقیق و علمی شرکت کردند و برای مدیریت مدارس انتخاب شدند.

وزیر سابق آموزش‌وپرورش در ادامه اضافه کرد: در این مدت باهمت همکاران در راستای همه تلاش‌های گذشته، گام جدی برای زدودن آفت‌های جدی نظام تعلیم و تربیت مانند کنکور و کتاب‌های کمک‌درسی برداشته شد تا نقش آن‌ها کمرنگ‌تر شود و البته دستاوردهای ارزشمندی را هم به‌جای گذاشت.

وی اذعان کرد: کنکور و حذف کتاب‌های کمک‌درسی به گفتمانی در خانواده و جامعه تبدیل‌شده است لذا با لطف خداوند و تلاش همکارانم، آموزش‌وپرورش به مسیر اصلی خودش بازمی‌گردد.

بطحایی بابیان اینکه موانع زیادی در ادامه راه وجود دارد، گفت: مدرسه باید محلی برای تمرین و ممارست مهارت‌های زندگی باشد چراکه مدرسه محلی است که در آن دانش آموزان باید زندگی کردن را بیاموزند.

وزیر سابق آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه در شرایط سخت امروز که هجمه‌های سنگینی باهدف هویت دانش آموزان وجود دارد، اظهار کرد: فعالیت‌های پرورشی بسیار خوب جلو رفته است و ارتباط با خانواده‌ها که یکی از مهم‌ترین ارکان است و سایر ارکان بسیار مطلوب شکل گرفت و زیرساخت‌های لازم ایجاد شد که امیدوارم این مسیر بتواند قوی‌تر ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش‌وپرورش اظهار کرد: تلاش شد تا در راستای سند تحول بنیادین کارکردهای اجتماعی آموزش‌وپرورش قوی‌تر شود و تلاش‌هایی که در این زمینه صورت گرفت قابل قدردانی است.

بطحایی در پایان بابیان اینکه از مقام معظم رهبری قدردانی می کنم که در دوران مسئولیتم، مستمراً و مداوم از آموزش‌وپرورش حمایت داشتند، گفت: برای آقای حاجی میرزایی آرزوی موفقیت می‌کنم لذا همه ما مکلف هستیم که اگر لازم داشتند به وی کمک کنیم و در خدمت ایشان باشیم چراکه موفقیت جامعه با موفقیت آموزش‌وپرورش همراه است

به اشتراک بگذارید :