11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۳ ۱۲:۲۱:۵۳
کد مطلب:  918322
سرپرست سابق وزارت آموزش‌وپرورش در آئین تکریم و معارفه وزرای آموزش‌وپرورش؛
برای همکاری با وزیر جدید آموزش‌وپرورش از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد

سرپرست سابق وزارت آموزش‌وپرورش در آئین تکریم و معارفه وزرای آموزش‌وپرورش اظهار کرد: برای همکاری با وزیر جدید آموزش‌وپرورش از هیچ تلاشی دریغ نخواهم کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و به نقل از معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آمورش و پرورش، صبح امروز سید جواد حسینی در آئین تکریم و معارفه وزرای آموزش‌وپرورش اظهار کرد: در این دوره کوتاه تلاش کردیم فرصت برنامه‌ریزی تابستانی برای مهر را از دست ندهیم، لذا زمینه های لازم را برای بازگشایی مطلوب مدارس فراهم کردیم.

 وی افزود: تلاش‌های زیادی  ازجمله؛ افزایش حقوق معلمان، سامان‌دهی نیروی انسانی، هوشمند سازی مدارس، ایجاد مقدمات ساخت باشگاه‌های پیشکسوتان در سراسر کشور، طرح ساخت ۳۱مرکز رفاهی برای ۳۱استان کشور در شهر مشهدو در کنار حریم رضویبرای فرهنگیان، اختصاص ارزش‌افزوده صندوق ذخیره فرهنگیان به فرهنگیان به‌عنوان سهامداران آن، توسعه  و تقویت خیرین مدرسه‌ساز وخیرین مدرسه یار، پایان مدارس خشتی و گلی، جمع‌آوری بخاری‌های نفتی غیراستاندارد از مدارس، طرح ساماندهی تنوع مدارس، رتبه‌بندی مدارس، ایجاد کارگروه‌های مختلف با بهره گیری از صاحب‌نظران  نظام تعلیم و تربیت، ایجاد میز تحقق سند تحول و همچنین  میز نماد و... را می‌توان نام برد.  

حسینی تصریح کرد: باید تلاش کرد گفتمان آموزش‌وپرورش به گفتمان برتر و قالب در جامعه تبدیل شود و برای تقویت و توسعه مشارکت، تمرکززدایی و کاهش فاصله صف تا ستاد باید تلاش شود.

وی ادامه داد: باید لشکر بزرگ و نهفته تعلیم و تربیت را بیدار کنیم، سخت معتقدم سازمان اصلی تحول مدرسه است و کارگزاران اصلی نیز در مدارس هستند، بر این باوریم آنچه فردا اتفاق می‌افتد نتیجه تلاش امروز معلمین در مدارس است زیرا مدرسه جعبه سیاه جامعه است و فرهنگ امروز جامعه نیز نتیجه تلاش معلمان در گذشته است.

سرپرست سابق آموزش‌وپرورش رمز موفقیت را یا علی مدد عنوان و ضمن تشریح این رمز، خاطرنشان کرد: آماده هرگونه همکاری با وزیر جدید آموزش‌وپرورش هستم لذا همه باید برای آبادانی کشورمان تلاش کنیم.

به اشتراک بگذارید :