14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۲۰ ۰۹:۵۴:۱۳
کد مطلب:  917373
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
توسعه ورزش همگانی، ارتقاء ‏سلامت جامعه و سلامت جسمی روانی دانش‌آموزان را درپی خواهد داشت

معاون تربیت بدنی و سلامت شهرستانهای استان تهران از اختصاص سالنها و فضاهای ورزشی به ورزش دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، الهه حسن پور معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اعلام این خبر گفت: ‏در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مبنی بر توسعه ورزش همگانی، ارتقاء ‏سلامت جامعه، توجه به ورزش‌های پایه، استفاده بهینه از فضاهای ورزشی و کاهش آسیب‌های اجتماعی  و سلامت جسمی و روانی و نشاط  اجتماعی دانش آموزان، گفت سالن‌ها و فضاهای ورزشی در ساعاتی از روز در اختیار ورزش دانش‌آموزان قرار می‌گیرد. 

وی گفت: بر این اساس مقرر شد سالن‌ها و فضاهای ورزشی که در اختیار مناطق 21 گانه شهرستانهای استان است، از ساعت 8 صبح تا 8 شب در اختیار دانش‌آموزان قرار ‏گیرد.‏

حسن پور در ادامه افزود: به همین منظور تمامی اماکن و فضاهای ورزشی استان مورد بازدید قرار گرفته و از نظر ایمنی و فضای مناسب آماده پذیرایی دانش‌آموزان عزیز در سال تحصیلی جدید می‌باشد.

وی همچنین از راه‌اندازی و افزایش کانون‌های درون مدرسه‌ای نیز خبر داد و گفت: هدف از تشکیل این کانون‌ها مشارکت اولیای دانش‌آموزان در مدرسه است.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در پایان با اشاره به کافی نبودن فضاها و سالن‌های ورزشی دانش‌آموزی و نیز کمبود امکانات و تجهیزات ورزشی ، برمشارکت‌های مردمی تاکید کرد و اظهار داشت: باید نهادها و ارگان‌های مختلف در این زمینه کمک کنند تا فعالیت‌های ورزشی دانش‌آموزان به حد مطلوبی برسد.

به اشتراک بگذارید :