15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۵ ۱۳:۴۰:۰۰
کد مطلب:  915573
با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور انجام پذیرفت؛
کلنگ زنی مدرسه12کلاسه به همراه سالن ورزشی درمحله لاله قبا سراب

پیش از ظهر امروز و با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور، مدیران کل آموزش وپرورش و نوسازی مدارس استان و مسئولین شهرستان سراب، کلنگ مدرسه ۱۲ کلاسه به همراه سالن ورزشی در محله لاله قبا سراب بر زمین زده شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش وپرورش استان آذربایجانشرقی؛رخشانی مهردر حاشیه این کلنگ زنی گفت:در طول سالهای گذشته یک ونیم متر مربع برای هر دانش آموز فضای فیزیکی داشتیم الان این رقم به بیش از ۵ متر رسیده است.
معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور افزود: سازمان نوسازی کشور برای آذربایجانشرقی در سال ۹۷ اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد تومان برای بازسازی و تعمیر مدارس استان تخصیص  داده بود و سال ۹۸ این رقم به ۱۰۳ میلیارد افزایش یافته است.
رخشانی مهر در پایان یاد آور شد: در سال ۹۸  تمام بخاری های  نفتی در مدارس کشور جمع خواهد شد و برای انجام این کار ۴۰۰ میلیارد تومان برای حذف بخاری نفتی از مدارس کشور در سال ۹۸ تخصیص دادیم.
 جعفر پاشایی در ادامه با تسلیت ایام محرم گفت: بهترین مکان  فرهنگ سازی شور و شعور حسینی در بطن جامعه همانا مدرسه می باشد و ترویج فرهنگ ایثار، شجاعت و شهامت، از خود گذشتگی، توکل بر خدا و... جزو رسالت های اصلی دستگاه تعلیم وتربیت آذربایجانشرقی است.
مدیر کل آموزش وپرورش استان در حاشیه این افتتاح گفت: این کلنگ زنی درمحله لاله قبا سراب در زمینی به مساحت 2973مترمربع  و با زیربنای 1802مترمربع به صورت3 طبقه وهمچنین به همراه سالن ورزشی درمحوطه مدرسه توسط اداره کل نوسازی وتجهیزمدارس آذربایجان شرقی با اعتباری بالغ بر ۶۰ میلیارد ریال احداث خواهدشد.
 جعفر پاشایی  همچنین در حاشیه بازدید از مدرسه در حال احداث دانش سراب گفت: مدرسه ۶ کلاسه دانش سراب در ۲طبقه و در زمینی به مساحت ۷۰۰مترمربع و با زیربنای ۵۰۰ متر مربع و با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال در محله لاله قباسراب احداث شده و به زودی افتتاح خواهد شد. / روشنی

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :