14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۳ ۰۹:۵۱:۱۱
کد مطلب:  914500
وزیر آموزش‌وپرورش در نشست شورای معاونان؛
استان‌ها با برگزاری جلسات شورای آموزش‌وپرورش به رفع کاستی‌ها تا زمان بازگشایی مدارس بپردازند

وزیر آموزش‌وپرورش در نشست شورای معاونان اظهار کرد: استان‌ها با برگزاری جلسات شورای آموزش‌وپرورش به رفع کاستی‌ها تا زمان بازگشایی مدارس بپردازند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در نشست با اعضای شورای معاونان ضمن تسلیت ایام سوگواری شهادت حضرت امام حسین علیه‌السلام، با تشکر از سید جواد حسینی که در دوره سرپرستی با جدیت به اداره آموزش‌وپرورش پرداخت، اظهار کرد: زمان محدودی در اختیارداریم تا کاری انجام شود و درخواست می‌کنم تا در هر مسئولیتی هستید با تمام قدرت ادامه دهید و معطل هیچ‌چیزی نباشید.

 

وی ادامه داد: این نهاد بزرگ و گسترده نمی‌تواند متوقف شود و همه باید مراقبت حداکثری داشته باشند تا کارها باکیفیت انجام شود.

 

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: آنچه تحت عنوان برنامه به مجلس شورای اسلامی داده شد مبنای عمل قرار خواهد گرفت.

 

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه اولویت چند هفته آینده بازگشایی مدارس است، اظهار کرد: نزدیک ماه مهر هستیم و لازم است تا تمام افرادی که در این خصوص مسئولیت دارند، ازنظر نیروی انسانی، کتب درسی، فضاهای آموزشی، تجهیزات و امکانات اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

 

وی تأکید کرد: از مناطقی که دارای مشکلاتی برای بازگشایی مدارس هستند بازدید شود و برای حل‌وفصل امور پیگیری‌های لازم انجام داده شود.

 

حاجی میرزایی بابیان اینکه متأسفانه بخش عظیمی از دانش مدیران به‌سادگی از بین می‌رود، گفت: باید مدیریت دانش را اجرایی کنیم تا تصمیم‌های بهتری گرفته شود و امور به‌خوبی انجام بگیرد.

 

 وزیر آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: زمانی که در دولت حضور داشتم، پیشنهاد داده‌ام که در کنار هر پروژه بزرگ گروه مستندساز باشند تا همه وقایع و تجارب را ثبت کنند تا انتقال دانش  تجربه صورت گیرد.

 

وی با اشاره به اهمیت مدیریت دانش، تصریح کرد: کسانی که تعامل با دستگاه‌ها دارند بر این موضوع شهادت می‌دهند که بخش عظیمی از کارها به‌گونه‌ای است که ارزش زیادی ندارند و افراد را از وظایف و کارهای اصلی دور کرده‌اند.

 

وزیر آموزش‌وپرورش تأکید کرد: باید از استان‌ها خواسته شود که قبل از مهرماه جلسات شورای آموزش‌وپرورش استان‌ها تشکیل شود تا مسائل آموزش‌وپرورش مطرح و حل‌وفصل شود.

 

وی در ادامه اضافه کرد: موضوع بازگشایی در مناطق سیل‌زده بسیار مهم است و انشالله این مناطق برای مهرماه در بازگشایی و شروع سال تحصیلی مشکل نخواهند داشت.

 

حاجی میرزایی گفت: در این مدت تغییرات زیادی در ساختار آموزش‌وپرورش نخواهیم داشت لذا بنای همکاری با تمام همکاران رادارم چراکه بر اساس امیال خودم یا دیگران بازی نخواهم کرد مگر در موردی که تغییر لازم است تا پیشرفت در کار صورت بگیرد و البته لازم است تا مهرماه را با آرامش پشت سر بگذاریم.

 

به اشتراک بگذارید :