4 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ ۱۵:۴۰:۵۱
کد مطلب:  914224
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی:
گفتگوی بین نسلی در جهت توانمندکردن دانش آموزان، اولیاء و مربیان است

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه، گفتگوی بین نسلی با هدف فراگیری مهارت های اجتماعی در مدارس است گفت: باید این گفتگو درجهت تقویت و بالا بردن توانایی دانش آموزان، اولیاء و مربیان باشد.

به گزارش رابط خبری امورزنان اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی، عباس سعیدی در جلسه هم اندیشی گفتگوی بین نسلی و تقویت مهارت های گفتگو و ارتباط مؤثر دانش آموزان دختر متوسطه دوم با مدیران دستگاه های ستادی و استانی خراسان شمالی تحت عنوان "زمانی برای تو"با حضورنمایندگان  مدیران و دانش آموزان شهرستان بجنورد در مرکز آموزشی ، رفاهی فرهنگیان (جنت ) شهرستان بجنورد  برگزارشد عنوان کرد: این جلسه مقدمه ای در جهت پیش برد اهدا ف سیاست و برنامه های کلان آموزش و پرورش و براساس نیاز های دانش آموزان، ارائه و گفتگوی راتباط موثر بین نسلی ، برقراری روابط اجتماعی، کلامی ، و رفتاری در زندگی دانش آموزان است.

سعیدی،  ابراز امیدواری کرد: چنین جلساتی باید استمرار پیدا کند و به عنوان یک باور و سرلوحه برنامه کاری مدیران در مدارس با دانش آموزان، شورای معلمین ، اولیای دانش آموزان باشد.

در ادامه جلسه ، محمدتقی آریان مدیرکل دفتراموراجتماعی و فرهنگی استانداری نیز به ارائه بیانات پرداخت و عنوان کرد: حضور فعال دانش آموزان قطعا باعث رشد و تعالی در خانواده و جامعه خواهدشد.

 وی اظهارداشت: شکاف بین نسلی بین اولیا و دانش آموزان و مسئولان در حال پیشروی است و با  مهارت گفتگو و تقویت روابط جلوی این شکاف گرفته شود

آریان عنوان کرد:برگزاری نشست های  بین نسلی در راستای رشد، رونق و تعالی بین نسل های مختلف وباعث  بالا رفتن روحیه مطالبه گری در بین دانش آموزان می شود.

آریان با توجه به ارائه مشکلات دانش آموزان دختر، عنوان کرد: یکی از این مشکلات مزاحمت های بین راهی است که نیاز به مراقبت و پیگیری بیشتری دارد در این خصوص،  دفتراموراجتماعی و فرهنگی استانداری با برگزاری جلسات با فرمانده نیروی انتظامی وآموزش و پرورش و مکاتبات اداری با فرمانده نیروی انتظامی درجهت رفع گرفتاری و مزاحمت های بین راهی برای دانش آموزان دختر خواهدشد.

وی همچنین به یکی دیگر از معضلات حاد درمدارس دخترانه، ازدواج دانش آموزان دختر و مطلقه اشاره داشت و افزود: براساس قانون پیگیر این مسئله  می شویم و دانش آموزان ازدواج کرده ومطلقه باید طبق شرایط ادامه تحصیل، در مدارس برنامه ریزی شودتا  جلوی این مشکل و آسیب های آن گرفته شود.

اکرامی فر سرپرست معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش نیز در این جلسه گفت: گفتگو رمزاخلاق و  انسانیت است و شرط گفتگو آزادی است .

وی افزود: گفتگوی امروز، شکاف بین نسلی است که به مسائل اجتماعی، سیاسی ، فرهنگی و تربیتی می پردازد.

در این ، نشست نمایندگان دانش آموزان دختر و مدیران مدارس به بیان مشکلات و مسائل پرداختندکه از جمله این مسائل آموزشی ، تربیتی، فضای مجازی، مزاحمت های بین راهی ، دانش آموزان متأهل و مطلقه،پیگیری اعزام  اردوی راهیان نور و راویان ، کمبود ساعات کاری مشاوران در مدارس، و ... عنوان شد و مدیران دستگاههای اجرایی نیز پیگیر این مسائل  و مشکلات شدند.

 
به اشتراک بگذارید :