4 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ ۱۵:۲۶:۲۱
کد مطلب:  914217
مشاور امور بانوان مدیرکل زنجان :
تعامل موثر با درک و رعایت حقوق طرفین محقق می شود

جلسه هم اندیشی بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با حضور مشاور امور بانوان مدیرکل و بانوان شاغل در اداره کل در سالن غدیر برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مشاور امور بانوان اداره کل با گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: هفته دولت فرصت مغتنمی است تا از تلاش ها و خدمات خدمتگزاران ملت در عرصه های مختلف به ویژه در بدنه دولت و فعالان و دلسوزان نظام تعلیم و تربیت تقدیر شود.

فرحناز فتحی با اشاره به اهمیت و نقش ارتباطات و شبکه های ارتباطی درون سازمان در جهت ایجاد و توسعه ارتباطات موثر به منظور انجام مسوولیت ها و وظایف به نحو مطلوب اظهار داشت: بانوان شاغل در اداره کل همواره سعی کرده اند با دقت نظر و درچارچوب قانون نسبت به انجام امور محوله اقدام نموده و بیشترین خدمات را با کمترین چشمداشت فردی و یا نگرشی ارائه دهند.

وی اظهار داشت: با توجه به حضور تقریبا 10 درصدی بانوان از مجموع کارکنان شاغل در بدنه اداره کل و رویکرد شایسته مدار مدیرکل محترم انتظار می رود با همراهی، تعامل، خودباوری و ارتقاء توان مدیریتی بانوان، شاهد حضور بانوان توانمند بیشتری در سطوح مختلف مدیریتی و کارشناسی باشیم.

مشاور امور بانوان اداره کل در ادامه به اهمیت تعامل سازمانی برای پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تعلم با توجه به سند تحول تاکید کرد و افزود: تعامل یک فرایند دوسویه است و باید توجه داشت که تعامل موثر با درک و رعایت حقوق طرفین محقق می شود.

فتحی اضافه کرد:شش الگوی ارتباطات رسمی و چهار الگوی ارتباطات غیررسمی در سازمان ها جود دارد والگـوی ارتبـاطی ساختار رسمی همان است که در نمودار تشکیلاتی هر سازمان مشخص میشود.

وی سپس به اهمیت توجه به ارتباطات غیرسمی و تاثیر آن بر روند کار افراد اشاره کرد و افزود: نقش ادراک در ارتباطات بین افراد به ویژه در تعاملات درون سازمانی حائز اهمیت است.

کارشناس مسوول امور بانوان اضافه کرد: تحقیقات نشان میدهد که نزدیک به 70 درصد از خطاها در محیط کار صرفاً از ارتباط ضعیف و پیش داوری ناشی می شود.

فتحی با برشمردن راههای کاهش سوء برداشت در محیط کار  تصریح کرد:هنگامی که فرد با کسانی ارتباط برقرار می کند که به فرهنگ دیگری تعلق دارند؛ بایـد بـه گونـه ای عمل کند که سوء تفسیر یا سوء برداشت به پایین ترین حد ممکن برسد.

 مشاور امور بانوان مدیرکل گفت: در تعاملات باید اساس فرض خود را بر این گذاشت که اختلاف فرهنگی وجود دارد و قضاوت خود را  باید به تاخیر انداخت، خود را به جای دیگری قرار داده و رای قطعی صادر نکرد و همواره باید سعی کرد در اتخاذ تصمیمات مهم با همکاران تماس برقرار کـرده تـا از نـوع تفسـیر و درسـتی آناطمینان حاصل نمود.

وی تصریح کرد: امیدوارم با شناخت یکدیگر به دور از قضاوت های عجولانه و تعامل بیشتر در راستای همکاری و ارتقاء جایگاه یکدیگر و در نتیجه آموزش و پرورش گام های موثری برداریم.

در پایان این جلسه بانوان شاغل در اداره کل مواردی همچون برگزاری جلسه هم اندیشی به صورت ماهانه، توجه به موضوع ورزش و سلامت بانوان شاغل و ساعات کاری همکاران  بانو و ... را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 

به اشتراک بگذارید :