18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ ۱۴:۴۸:۱۱
کد مطلب:  914193
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران
سوگواره احلی من العسل نمادی از بیعت نوجوانان عاشورایی با اهداف قیام سیدالشهداء (ع) است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از برگزاری باشکوه سوگواره احلی من العسل در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، نشست هماهنگی ستاد برگزاری سوگواره احلی من العسل با حضور سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و دیگر اعضاء این ستاد در دفتر معاونت پرورشی اداره کل برگزار شد.

سید مجتبی هاشمی با عرض تسلیت ایام عزاداری حضرت اباعبدالله(ع) گفت: سنت حسنه برپایی سوگواره احلی من العسل نمادی از بیعت نوجوانان عاشورایی با اهداف قیام سیدالشهداء (ع) است، که دانش‌آموزان پرشور شهرستان‌های استان تهران همچون سالهای گذشته با حضوردر این مراسم مشارکت خواهند داشت.

وی با بیان اینکه امسال این مراسم با هماهنگی‌های انجام شده در مصلی بزرگ شهرری و در جوار حرم حضرت عبدالعظیم (ع)برگزار خواهد شد، افزود: ۲۰۰۰ نفر از دانش‌آموزان پسر شهرستانهای استان تهران در این مراسم حضور خواهند داشت و در  مناطق ۲۱ گانه استان نیز این مراسم با حضور دانش‌آموزان  پسر برگزار خواهد شد.

در ادامه جلسه، اعضاء ستاد با بیان نظرات خود، گزارشی از فعالیتهای انجام شده برای برپایی این مراسم ارائه دادند.

سوگواره احلی من العسل با محوریت شهید نوجوان کربلا حضرت قاسم ابن‌الحسن علیه السلام هر ساله با حضور نوجوانان برگزار می‌شود که امسال نیز همزمان با ایام دهه اول ماه محرم الحرام در روز شنبه ۱۶ شهریور ماه در مصلی شهرری برگزار خواهد شد

به اشتراک بگذارید :