26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  913998
رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
سهم یازده درصدی پوشش دانش آموزان استان در مدارس غیر دولتی

رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری کارگاه آموزشی ناظرین ویژه استانی ، کارشناس مسئولان و کارشناسان مدارس و مراکز غیردولتی در مجتمع آموزشی حکمت ری خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، گفت:درحال حاضر اداره مدارس و مراکز غیردولتی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران بیش از 3 هزار و 300 مدرسه و مرکز غیرد ولتی اعم از مراکز تقویتی کنکور ، مراکز آموزشی زبانهای خارجی ، مراکز پیش دبستانی و مدارس غیردولتی را پوشش می دهد .

وی با اشاره به اینکه در بخش مدارس با داشتن حدود 734 مدرسه در سطح استان و پوشش حدود 110 هزار نفر دانش ،سهم 11 درصدی در پوشش دانش آموزان استان را دارد ، اظهار داشت: این رقم می بایست تا پایان برنامه ششم به 15 درصد ارتقاء یابد .

احمدوند با تاکید بر اینکه نظار ت درست و هدفمند می تواند نقش مهمی در کیفیت بخشی بر عملکرد مدارس و مراکز غیردولتی داشته باشد ، تصریح کرد:ناظرین مدارس و مراکز در واقع می بایست نقش راهبران آموزشی را داشته باشند و اولویت اول آنها کمک به مؤسسان و مدیران جهت رعایت قوانین و مقررات است.

رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گزارش تخلفات آن دسته از مدیران و مؤسسانی را که با علم و آگاهی از قوانین و مقررات سرپیچی کرده اند را بسیار ضروری دانست و افزود: آنچه که از ناظرین محترم انتظار می رود کسب اطلاعات و دانش تخصصی در حوزه نظارت ، داشتن روابط عمومی قوی و تعامل اثر بخش با مجموعه و پیگیری مطلوب مشاهدات و گزارشات ثبت شده تا حصول نتیجه است .

وی با اشاره به اینکه بخشی از موارد تخلفات مشترک در بین مدارس و مراکز نشان دهنده این موضوع است که ناخودآگاه مؤسس یا مدیر دچار تخلف شده اند  و با گزارش های ناظرین ، مسئولین امر نسبت به اصلاح برخی از قوانین و مقررات که زمینه ساز بروز چنین تخلفاتی را فراهم می سازد باید اقدام نمایند.

 

به اشتراک بگذارید :