18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ ۱۲:۵۳:۲۲
کد مطلب:  913992
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
باید با نگاه واقع بینانه به ساحت‌های سند تحول به دانش‌آموزان یاد بدهیم تا درفردای زندگی حیران نباشند

مراسم افتتاحیه اردوی باشگاه کارآفرینان نوجوان ویژه برگزیدگان جشنواره ایده های برتر دانش آموزی با حضور مسئولین وزارت آموزش و پرورش ،اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران،اداره تعاون ،کار و رفاه ،فنی و حرفه ای استان تهران،معاون علمی سپاه پاسداران سید الشهدا(ع) استان تهران و آموزش و پرورش اسلامشهردراردوگاه شهید غلامی ناحیه مقاومت بسیج سپاه سید الشهدا(ع) اسلامشهر برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، در این مراسم محمد صیدلو،مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران درسخنانی با تسلیت ایام سوگواری اظهار داشت: ماه محرم فراتر از پوشیدن رخت عزا و حرکت دسته جات عزاداری را در بر دارد کما اینکه امام راحل فرمودند،محرم و صفر است که اسلام را زنده نگاه می دارد و این نشان از عظمت این حرکت سیدالشهدا (ع) در تاریخ است.

او در ادامه افزود: انسان اولیه از دوران غار نشینی و جنگل که عبور کرد به اقتصاد هم دسترسی پیدا کرد که هم نیاز خود را رفع کند و هم به دیگران کمک کند که در این راستاموارد مهمی راکشف و به تولید رساند و امروز در قرن بیست ویکم تجربه های گذشته و تفکر متخصصین جدیددر این است که برنامه منظم داشته باشند و می دانند در اقتصاد بیمار تولید کننده کم و واسطه ها به ثروت می رسند.

وی اذعان داشت: دانش آموز دنیای آینده در مواجهه با اقتصاد دو حالت خواهد داشت،که درمرحله اول من معلم،پدر مادر و دیگران نتوانستیم او را یک شهروند کامل بار آوریم و او هم در کناری می نشیند تا دیگران کار ایجاد کنند و او به دنبال کار برود ودر مرحله دوم باید نگاه بچه‌های ما خدمت به جامعه و کار آفرینانه باشد .

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران خاطر نشان کرد: نگاه واقع بینانه به ساحت‌های سند تحول با درنظر گرفتن ابعاد زندگی دانش آموزان باید به آنها یاد بدهد در فردای زندگی حیران نباشند و در زندگی اقتصادی خود با علاقه مراحل کارآفرینی را طی کنند و در زندگی تکلیف روشن داشته باشند.

صیدلو تصریح کرد: خروجی محصول ما در آموزش و پرورش با همکاری سایر ارگانها و نهادها نباید افزودن مراکز انتظامی و زندانها باشد و می بایست با همت کارآفرینان دانش آموز و آموزش و پرورشی پویا و بالنده داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :