16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ ۱۱:۵۸:۲۹
کد مطلب:  913902
رئیس‌جمهور در جلسه معرفی وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی؛
باتجربه بیست‌ساله حاجی میرزایی در آموزش‌وپرورش تحول خوبی در نظام تعلیم و تربیت خواهیم داشت

رئیس‌جمهور در جلسه معرفی وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:‌ باتجربه بیست‌ساله حاجی میرزایی در آموزش‌وپرورش تجربه خوبی در نظام تعلیم و تربیت خواهیم داشت.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، رئیس‌جمهور در جلسه معرفی وزرای پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و با اشاره به شرایط سخت و پیچیده کشور گفت: در این شرایط نیاز به نقش‌آفرینی استثنایی توسط دولت، مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه داریم.

 

روحانی شرایط فشار اقتصادی حداکثری بر ایران را در دنیا بی‌سابقه خواند و اظهار کرد: پیش‌بینی کرده بودند با تحریم شدید اقتصادی علیه کشور ما، حداکثر کشور شش ماه بیشتر تاب‌آوری نداشته باشد و چنین تحریمی شدیدی را هیچ کشوری نمی‌توانست بیش از این مدت هم تحمل کند.

 

 

رئیس‌جمهور گفت: بعد از 16 ماه مقاومت نگاه دنیا و حتی آمریکا نسبت به ملت ایران تغییر پیداکرده است و آن‌ها هم فهمیده‌اند این راه پاسخ نخواهد داد و این جنگ تحمیلی اقتصادی مانند جنگ تحمیلی نظامی هیچ نتیجه‌ای نخواهد داد و با همه حمایت‌ها از دشمن بعثی نتوانستند کاری کنند و در این جنگ تحمیلی هم ملت ایران پیروز خواهد بود.

 

رئیس دولت دوازدهم راهبرد صبر انقلابی و تدبیر عقلانی اجازه ندادیم کشورمان در دنیا تنها بماند و خود آمریکا در جهان تنها ماند و برای اولین بار آمریکایی‌ها علیه یک کشور توطئه می‌کند و دنیا راه آن‌ها را نمی‌پذیرد و ازنظر سیاسی و حقوقی از ملت ایران حمایت می‌کند.

 

روحانی مقاومت داخلی و دیپلماسی فعال را به‌عنوان استراتژی کشور مطرح کرد و گفت: در این راه لازم است مجلس، دولت و قوه قضاییه دست در دست هم از مشکلات اقتصادی مردم که آن‌ها را تحت‌فشار قرار داده است را بکاهند.

 

با هیچ‌یک از وزرای آموزش‌وپرورش در دولت مشکلی نداشتیم

 

رئیس‌جمهور با اشاره به اصرار وزیر سابق وزارت آموزش‌وپرورش برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی با استعفای وی موافقت کردیم، اظهار کرد: در دولت هیچ مشکلی با وی و همچنین وزرای اسبق آموزش‌وپرورش ازجمله آقایان فانی و دانش آشتیانی نداشتیم.

 

وی افزود: از آقای حسینی هم که در این چند ماه زحمت را بر دوش گرفته و آموزش و پرورش را سرپرستی کردند، بسیار راضی هستیم و بیش از آنچه ما فکر می‌کردیم، توانست به خوبی آموزش و پرورش را اداره کند.

 

روحانی افزود: آموزش‌وپرورش وزارت خانه پایه‌ای و اساسی است و همه مسائل کشور ازجمله معنویت، اشتغال، پیشرفت و قدرت ملی از آموزش‌وپرورش آغاز می‌شود.

 

از میان نه نفر کاندیدای پیشنهادی به آقای حاجی میرزایی رسیدیم

 

وی گفت: از میان نه نفر از کاندیداهای وزارت آموزش‌وپرورش به آقای حاجی میرزایی رسیدیم که ازنظر خلق‌وخوی و ادب در رفتار زبان زد همگان در دولت است، همچنین تنظیم برنامه‌های دولت کار سخت و پیچیده‌ای است که در این شش سال بانظم و حوصله انجام‌شده است و نشان از دقت، حوصله و پرکاری وی است.

 

رئیس‌جمهور افزود: حاجی میرزایی با همه مصوبات دولت آشنا است و معلمان ما همچنان مطالباتی دارند و حاجی میرزایی باتجربه بیست‌ساله در آموزش‌وپرورش،کارهای خوبی را در نظام تعلیم و تربیت خواهیم داشت.

 

وی در پایان گفت: از همه نمایندگان مجلس می‌خواهم تا به هر دو وزیر پیشنهادی رأی دهند و بار امانت راه به این دو عزیز بسپاریم.

 

به اشتراک بگذارید :