18 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ ۰۸:۴۴:۲۱
کد مطلب:  913686
در نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات با وزیر پیشنهادی آموزش‌ و پرورش؛
حاجی میرزایی:‌ پرداخت بخشی از مطالبات فرهنگیان تا مهرماه

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به حضور وزیر پیشنهادی آموزش ‌و پرورش در کمیسیون آموزش، از وعده حاجی میرزایی درباره پرداخت بخش اعظمی از مطالبات فرهنگیان تا مهرماه خبر داد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش به نقل از خانه ملت، سید حمایت میرزاده در تشریح نشست کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، اظهارکرد: نشستی با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش برگزار شد و در این نشست نمایندگان عضو کمیسیون در رابطه با برنامه‌های ارائه‌شده از سوی وی، اظهارنظر کردند.

 

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اکثر نمایندگان برنامه‌های حاجی میرزایی وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش را اسناد بالادستی آموزش‌وپرورش، سند تحول بنیادین و گام دوم انقلاب مدنظر مقام معظم رهبری ارزیابی کردند.

 

وی ادامه داد: اولویت‌های مدنظر نمایندگان که به آن در نشست امروز کمیسیون اشاره شد، مطالبات فرهنگیان، تعیین تکلیف نیروهای بلاتکلیف یا ابلاغ آیین‌نامه اجرایی نیروهای حق‌التدریسی، تصویب و اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان و اصلاح حجم بالای کتب درسی غیرمتناسب با ساعات در نظر گرفته‌شده در نظام آموزشی و نهایتاً حذف کنکور و لزوم مهارت‌آموزی بود.

 

پرداخت مطالبات فرهنگیان با حمایت رئیس‌جمهور

 

میرزاده اضافه کرد: در ادامه نشست امروز، حاجی میرزایی در پاسخ به نقطه نظرات نمایندگان عنوان کرد که تا مهرماه تلاش خواهد شد که بخش اعظمی از مطالبات فرهنگیان را پرداخت کند و این اقدام با حمایت رئیس‌جمهور صورت خواهد گرفت.

 

وی اضافه کرد: درباره رتبه‌بندی فرهنگیان نیز تأکید شد که این مهم باید با تصویب و نظر مجلس اجرا شود و درباره آیین‌نامه اجرایی حق‌التدریسان نیز عنوان شد که این مهم تا مهرماه ابلاغ خواهد شد.

 

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به سوابق حاجی میرزایی در شورای معاونین آموزش‌وپرورش و حضور در هیئت دولت، عنوانکرد: وزیر پیشنهادی آموزش‌ و پرورش می‌تواند از جایگاه خود به بهترین نحو برای پیشبرد اهداف آموزش ‌و پرورش استفاده کند.

 

به اشتراک بگذارید :