16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ ۰۸:۴۱:۳۹
کد مطلب:  913660
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران :
دانش آموزان شهرستانهای استان تهران در مسابقات کشوری خوش درخشیدند

 درهفدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی و اولین دوره مسابقات کدنویسی  کشوری که در دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار گردید، دانش آموزان شهرستانهای استان تهران توانستند 8 رتبه ارزنده را از آن خود نمایند.

 

 

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پورمعاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان در تشریح این خبر گفت: در مراسم اختتامیه مرحله کشوری هفدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی و اولین دوره کدنویسی دانش آموزان سراسر کشور که با حضور علیرضا کمرئی معاون محترم آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و جمعی دیگر از مسؤلین وزارتی و استانی در سالن همایش های دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار گردید، دانش آموزان مناطق شهرستانهای استان تهران توانستند 8 رتبه برتر کشوری را از آن خود نمایند.

 

وی با اشاره به اینکه در بخش غیرحضوری این رقابت ها دانش آموزان حنانه زعفرانلو از کهریزک و محمدمتین عباسیان از قرچک توانستند رتبه اول مسابقات زیست فناوری و کدنویسی را کسب نمایند، اظهار داشت:در بخش حضوری اولین دوره مسابقات کدنویسی برنامه نویسی ویندوز با تفکر الگوریتمی ،دانش آموزان محمدعلی کدخدازاده و فرشاد صادقی خوبان از اسلامشهر دوم شدند.

 

شفیع پور با تاکید بر اینکه در بخش حضوری اولین دوره مسابقات کدنویسی کنترل سخت افزار ،دانش آموزان مینا دانشمند و فاطمه دشتی از ناحیه یک بهارستان رتبه سوم را کسب کردند، تصریح کرد:در بخش حضوری مسابقات آزمایشگاهی پایه یازدهم نیز دانش آموزان امین وزیری پور و حامد جعفری از رباط کریم در جایگاه سوم قرار گرفتند.  

 

این مقام مسئول ایجاد فرصت های یادگیری متنوع را یکی از مطالبات سند تحول بنیادین دانست و خاطرنشان کرد: کیفیت بخشی به روند آموزش و بهره گیری شایان از کتابخانه ها و آزمایشگاههای موجود درمدارس و بکارگیری ظرفیت حداکثری موجود در پژوهش سراهای دانش آموزی، اقدامی مهم در حرکت به سوی اهداف پیش بینی شده در این سند ملی است.

گفتنی است در حاشیه این مسابقات نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و تحقیقاتی پژوهش سراهای دانش آموزی برتر شهرستانهای استان تهران (کاوش کهریزک و خواجه نصیرالدین طوسی پیشوا) در دانشگاه فرهنگیان قزوین برپا شد.

 

به اشتراک بگذارید :