14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۲ ۰۷:۴۶:۰۰
کد مطلب:  913595
سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش در نشست شورای معاونان؛
حسینی: همه اعضای شورای معاونان در اخذ رأی اعتماد و انتقال تجارب به حاجی میرزایی کمک کنند

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش در نشست شورای معاونان با اشاره به حمایت این اعضا نسبت به وزیر پیشنهادی آموزش‌وپرورش اظهار کرد: بدون عدول از اصول تأثیر لازم را برای اخذ رأی اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته باشیم.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، سید جواد حسینی صبح امروز در نشست شورای معاونان وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اهمیت انتقال تجربه دانش سازمانی، اظهار کرد: با رویکرد استفاده از مدیریت دانش باید مجموعه تجارب سازمانی خود را مدون به وزیر پیشنهادی ارائه نماییم.

 

بر اصالت دستگاه تعلیم و تربیت باید تأکید کنیم

 

وی با تشکر از همراهی شورای معاونان در دوران سرپرستی گفت: همواره در گسست انتقال اطلاعات هستیم و به همین علت باید در نظام تعلیم و تربیت همه‌چیز درس‌آموز باشد و تجربه‌های دانشی خود را منتقل کنیم.

 

 سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: فشار بیرونی بر همه وزاتخانه‌ها وجود دارد و البته بر آموزش‌وپرورش بیشتر است باید در تغییر رویکرد نقش‌آفرینی داشته باشیم و بر این تأکید کنیم که اصالت دستگاه تعلیم و تربیت را از دست نمی‌دهیم.

 

وی با اشاره به حمایت از گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش‌وپرورش، اذعان کرد: تلاش کنیم از ظرفیت‌هایی که بر اساس اصول تعلیم و تربیت است، استفاده کنیم و بدون عدول از اصول تأثیر لازم را برای اخذ رأی اعتماد نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشته باشیم.

 

نگاه به آموزش‌وپرورش باید به‌صورت فرایندی باشد

 

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش تأکید کرد: آموزش‌وپرورش یک فرایند است و باید نگاه فرایندی به آموزش‌وپرورش باشد و به سرمایه‌های ساختاری آن توجه شود لذا نگاه پروژه‌ای به آموزش‌وپرورش به ضرر نظام تعلیم و تربیت است.

 

وی با اشاره به آخرین پیمایش‌های افکار عمومی در سطح جامعه تصریح کرد: بااینکه حجم فعالیت‌ها در آموزش‌وپرورش بسیار زیاد است اما در پیمایش‌ها، سومین دستگاه در رضایتمندی انجام امور و پاسخگویی ازنظر مردم بوده‌ایم و مردم، معلمان را سرمایه اجتماعی نخست جامعه می‌دانند و مدارس را نهاد اول خدمات رسان کیفی تلقی می‌کنند.

 

حسینی بابیان اینکه نگاه مقام معظم رهبری به آموزش‌وپرورش بی‌بدیل است و در سخنان ایشان مکرراً تأکید بر آموزش‌وپرورش را می‌توان مشاهده کرد، اظهار کرد:‌ باید تعامل داشته باشیم و از تعارض و سازش پرهیز کنیم و با اصول پیش بروید تا با رویکرد گفتمان و تعامل از کوچک انگاری آموزش‌وپرورش جلوگیری کنیم.

 

سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش خاطرنشان کرد: امروز برهم خوردن آرامش جامعه و نظام تعلیم و تربیت ایجاد فضای تضاد و گسترش آن، ایجاد وقفه درروند امور، ناامید سازی، افزایش نارضایتی و کاهش ناکارآمدی عمده‌ترین محورهایی است که دشمنان بر آن تأکیددارند و هر فرد که دلسوز نظام تعلیم و تربیت است باید در نقطه مقابل آن عمل کند.

 

وی در ادامه اضافه کرد: حفظ آرامش، انسجام، ایجاد همگرایی، سرعت بخشیدن به روند امیدآفرینی، افزایش رضایتمندی و کارآمد سازی نظام تعلیم و تربیت باید هدف‌گذاری مدیران و دست‌اندرکاران تعلیم و تربیت باشد.

 

حسینی در پایان تأکید کرد: امید داریم وزیر پیشنهادی جدید در جهت تحقق این راهبردها موفق شوند و همگی دست وی را به گرمی بفشاریم و برای ارتقا نظام تعلیم و تربیت به وی مدد برسانیم.

 

شایان‌ذکر است، در این جلسه اعضای حاضر بر تلاش و موفقیت عملکرد چندماهه گذشته سرپرست وزارت آموزش‌وپرورش تأکید کردند و اظهار داشتند که حسینی به‌خوبی توانست چالش‌ها را بشناسد و با سهولت، سرعت و خرد جمعی تصمیم‌گیری و به مرحله اجرایی سازی ببرد.

 

به اشتراک بگذارید :