28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ ۱۱:۲۹:۰۵
کد مطلب:  913185
مدیر هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
از رفتارهای غیر قانونی و فراقانونی به شدت باید پرهیز کرد

کارگاه آموزشی ناظرین و کارشناس مسئولان مدارس و مراکز غیر دولتی درمجتمع آموزشی حکمت شهرری در حال برگزاری است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران روستایی مدیر هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به عملکرد هسته گزینش در این استان گفت: در طول دو سال اخیر هیچ نامه ای از مناطق به هسته گزینش ارسال نشده است که بدون پاسخ مانده باشد.

 وی با اشاره به اینکه گزینش نسبت به سایر نهادهای حراستی کاملاً مبتنی بر قانون مشخص مصوبه مجلس شورای اسلامی است تاکید کرد : به هیچ وجه نمی توانیم خارج از قوانین مشخص هسته گزینش عمل نماییم و تصمیمات غیر قانونی اتخاذ کنیم.

روستایی با اشاره به اینکه اگر شخصی بدون مجوز در مدارس و مراکز غیردولتی مشغول به فعالیت شود ممکن است تبعات و مسائل مختلفی را با خود به همراه داشته باشد ْ اظهار داشت : به کارگیری نیروها در مدارس و مراکز غیر دولتی باید حتما با هماهنگی هسته گزینش و استعلام از آن صورت پذیرد .

این مقام مسئول به کارگیری نیروی غیر همجنس را نیز به غیر از مدارس ابتدایی بر خلاف قانون دانست و تاکید کرد: فقط در مدارس ابتدایی پسرانه آن هم ترجیحاً در ابتدایی دوره اول میتوان از نیرویی غیرهمجنس استفاده نمود.

 مدیر هسته گزینش اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با تاکید بر اینکه مدارس غیردولتی یک فرزند ناخوانده نیست ْتصریح کرد: باید این مدارس به شکل ویژه مورد توجه و بررسی قرار گیرند چرا که به یاری آمورش و پرورش آمده اند .

وی با اشاره به اینکه بسیاری از بار آموزش و پرورش بر دوش این مدارس است اظهار داشت: اگر  این مدارس نبودند قطعاً با تراکم بسیار بالای دانش آموزی در مدارس دولتی روبه‌رو خواهیم بود .

روستایی همچنین فعالیت در ساعت های غیرمجاز مدارس را با گرفتن مجوز لازم ضروری دانست و افزود :در غیر این صورت هر اتفاقی که در مدرسه در غیر از ساعت اداری و رسمی صورت بگیرد بر عهده مدیر مدرسه می باشد .

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه باید از تحلیل و برداشت شخصی در بازدیدها به شدت جلوگیری کنیم خاطرنشان کرد: باید طبق قانون عمل کرده و هیچ گونه تفسیر و تحلیل شخصی در بازدید ها نداشته باشیم و از رفتارهای غیر قانونی و فراقانونی به شدت باید پرهیز کرد.

به اشتراک بگذارید :