11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۱۱ ۰۸:۴۳:۱۶
کد مطلب:  912942
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
مشکلات کشور نباید بر مجموعه آموزش و پرورش  تاثیربگذارد

نشست کارشناس مسئولین مقطع متوسطه (دوره دوم ) شهرستانهای استان تهران با حضور معاون آموزش متوسطه ، رئیس اداره متوسطه دوم اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و مدیر آموزش و پرورش اسلامشهردردبیرستان نمونه دولتی فاطمیه (س) اسلامشهربرگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران میر رضا شفیع پور، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اهمیت حوزه متوسطه دوم در تکمیل زیر ساخت های شخصیتی دانش آموزان گفت: دوره دوم متوسطه دوره حساسی برای بچه‌های ما می باشد که در این زمان هویت یابی ،فردی،خانوادگی،جمعی و ملی شکل خواهد گرفت.

وی با تاکید بر سند تحول بنیادین اظهار داشت: استعداد یابی از دوران ابتدایی تا پایه نهم به کمک اولیاء ،مشاورین و معلم اجرا خواهد شد و دردوره دوم متوسطه هم مدیریت حساس بین دوران نوجوانی و جوانی همراه با تحول است و آموزش عمومی به عالی منجر خواهد شد .

شفیع پور با اشاره به اینکه خانواده‌های دانش آموزان از این دوره انتظار خروجی دارند تصریح کرد: در اصل دوره دوم متوسطه تجلی گاه نظام آموزش و پرورش است که در یک فرآیند دوازده ساله تحقق خواهد یافت.

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ادامه داد: تغییر ساختار نظام آموزشی و حساسیت در سیاست‌های کشوری،استانی و منطقه ای در تامین عدالت پوشش تحصیلی بیشتر در دوره دوم متوسطه اجرا می شود.

 

شفیع پور با تاکید بر اینکه اکنون از لحاظ عدالت کمیتی آموزشی در کشورهای جهان از رتبه خوبی برخوردار هستیم و توانستیم از دوره ابتدایی تا پایه نهم تحصیلی ترک تحصیل را کاهش و پوشش تحصیلی را ارتقاء دهیم، اظهار داشت: ما با چالش مدیریت برنامه ریزی روبرو هستیم و در بعضی مناطق تراکم دانش آموزی ما به کلاسهای سی و پنج تا چهل نفرمی رسد.

 

این مقام مسئول با اشاره به برنامه‌های پیش روی وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران تاکید کرد: استفاده از سر گروه‌های درسی تمام وقت با جذب معلمین توانمند،برگزاری دوره‌های ضمن خدمت درگروه‌های آموزشی وتقویت پژوهشسراهای مناطق بخشی از این فعالیتها است که در مراحل اجرایی است.

 

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش بخش مهمی از کشور است خاطرنشان کرد: مشکلات کشور نباید بر این مجموعه تاثیر بگذارد و در تقدم و تاخر موضوعات ، کارشناسان توجه به امنیت ،آموزش و بهداشت را در اولویت قرار می دهند .

به اشتراک بگذارید :