10 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۹ ۱۴:۲۵:۵۰
کد مطلب:  911970
معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش پاسخ داد:
اخذ وجه اجباری در ثبت نام مدارس دولتی عادی غیرقانونی است

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش گفت: در مدارس دولتی عادی غیر از هزینه کتاب و بیمه مبلغ دیگری از اولیا دریافت نمی شود و گرفتن هرگونه وجه اجباری در مدارس غیرقانونی بوده و برخورد می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی،عطایی در گفت و گو با واحد خبر استانی گفت: اخذ هرگونه وجه اجباری از اولیا در مدارس دولتی عادی در هنگام ثبت نام غیرقانونی است و ثبت نام دانش آموزان بدون هیچ قید و شرطی انجام می پذیرد.

معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی ادامه داد: اولیا در هنگام ثبت نام صرفا هزینه کتاب و بیمه دانش آموزی پرداخت می کنند که مبلغ آن مصوب و به مدارس ابلاغ شده است.

وی یادآور شد: اخذ وجه اجباری برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس اکیدا ممنوع بوده و اولیا دانش آموز بعد از شروع سالتحصیلی داوطلبانه می توانند طبق ضوابط به مدارس کمک کنند و در صورت دیدن هرگونه نارسایی مراتب را گزارش دهند.

عطایی با اشاره به برخی اخبار و گفته ها در رسانه ها دلیل بر اجبار اولیا برای پرداخت هزینه هنگام ثبت نام، عدم عمومی بودن این مطلب را اعلام کرده و افزود: طبق گزارش هایی که در اداره بازرسی و رسیدگی شکایات آموزش و پرورش استان دریافت شده اینگونه موارد موردی بوده که فورا رسیدگی شده است.

معاون مدیرکل آموزش و پرورش استان تاکید کرد: اولیا در صورت مشاهده یا برخورد با موارد غیرقانونی با مراجعه به کارشناسی بازرسی در مناطق و نواحی گزارش دهند تا برخوردهای قانونی لازم صورت بگیرد.

وی از مدیران مدارس خواستار تابع بودن به قوانین و مقررات شده و گفت: هزینه هایی که در هنگام ثبت نام قانونی دریافت می شود 10 هزار تومان بیمه و مبلغ بین 25هزار تا حدود70 هزار تومان هزینه کتاب است.

عطایی توضیح داد: کمک های مردمی منشاء قانونی دارد و در قانون شوراها پیش بینی شده که اولیا دانش آموزان با همکاری انجمن اولیا و مربیان به صورت داوطلبانه بعد از شروع سالتحصیلی می توانند به مدارس کمک کنند.

وی تامین هزینه مدارس را از طریق اعتبارات دولتی به صورت سرانه، فعالیت های فوق برنامه ، کمک های داوطلبانه مردمی و عوارض شهرداری برشمرد و گفت: این روند تامین هزینه مدارس طبق ماده 12 قانون تشکیل شوراهای آموزش و پرورش مناطق و شهرستان ها برای تامین هزینه های مدارس به صورت قانونی تعیین شده است./ روشنی

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات            

             30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

به اشتراک بگذارید :