16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۷ ۱۷:۲۷:۰۰
کد مطلب:  911248
معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش:
باید با ورزش و نشاط، تحرک را به جامعه برگردانیم

آئین تجلیل معلمان و دانش آموزان نام آور مسابقات کشوری در رشته های ورزشی با حضور معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش،مدیر کل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش ،مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران و معاونین سلامت وتربیت بدنی وپژوهش اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در اردوگاه شهید محمد منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، مهرزادحمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره دو معلم ارزشمند شهید رجایی و باهنر و هفته دولت اظهار داشت: ارائه گزارش از برنامه‌های حوزه وزارتی به شما همکاران وظیفه ما مسئولین میباشد.

وی در ادامه با بیان تاریخچه فعالیت خود در وزارت آموزش و پرورش وکسب منابع مالی و اختصاص ردیف مستقل برای معاونت پرورشی در سال 95 افزود: در سال نود وهشت از 780 طرح نیمه تمام پنجاه درصد تکمیل شده و 142 سالن ورزشی نیز از هفته دولت تا بازگشایی مدارس افتتاح خواهد شد.

وی اذعان داشت: شانزده استخر نیز با همکاری سازمان نوسازی افتتاح شد و یکهزار زمین چمن هم با بودجه 100میلیارد تومان سازمان مدیریت مدارس برای مدارس جدید الاحداث در نظر گرفته شده است.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت:ما در کلیه زمینه‌ها از جمله بهداشت، سیاستهای ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری داریم و ضرورت ایجاب می‌کند،در حوزه ورزش با منویات سنجیده و هوشمندانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی)سیاستهای کلی داشته باشیم.

این مقام مسول خاطر نشان کرد: آینده مربوط به سلامت و تربیت بدنی است ودر جهت توجه به امر تربیت بدنی برای یکصد هزار معلم پایه، آموزش 40ساعته تربیت بدنی اجرا کردیم و شش ساعت هم در دروس دانشگاه فرهنگیان درس تربیت بدنی قرار دادیم.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود افزود: ما اکنون با نسلی نشسته، غیر فعال و مبتلا به سونامی بیماریهای غیر واگیردار روبه رو هستیم و ارتباط انسان با انسان فراموش شده و ارتباط انسان ،موبایل ،اینترنت و انسان برقرار است و باید با ورزش و نشاط تحرک را افزایش دهیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به برنامه‌های آینده حوزه کاری خود نیز اشاره کرد و مهمترین موارد آن را استفاده از قهرمانان ورزشی تحصیلکرده رشته تربیت بدنی بعنوان دبیر تربیت بدنی،برگزاری المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای،حیاط پویا،کانون ورزشی درون مدرسه‌ای ،مدرسه قهرمان و مدرسه میزبان از ابتدای سال تحصیلی جدید عنوان کرد.

گزارش تصویری

به اشتراک بگذارید :