14 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۷ ۱۷:۱۵:۱۶
کد مطلب:  911243
مدیر کل اموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
صداقت و خدمت ویژگی‌های اصلی شهیدان رجایی و باهنر بود

آئین تجلیل معلمان و دانش آموزان نام آور مسابقات کشوری در رشته های ورزشی با حضورمعاون سلامت و تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش ، مدیر کل تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش و معاونین سلامت وتربیت بدنی وپژوهش اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در اردوگاه شهید محمد منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در سخنانی با نکوداشت شهیدان رجایی وباهنر و هفته دولت اظهار داشت:این دوشهید با مردم صادق بودند و خدمات زیادی به مردم ارائه کردند و بسیاری از افراد می‌خواهندبا وام گرفتن از نام این دو شهید کاررا پیش ببرند که این امر میسر نخواهد شد مگر اینکه اهداف و نگرش این بزرگان در سیره و عملشان وجود داشته باشد.

وی در ادامه افزود:افتخار دارم در استانی محروم خدمت می‌کنم ونسبت به شهرستانهای استان تهران تعصب و غیرت خاصی دارم و بزرگترین سرمایه آن را که نیروی انسانی با کیفیت است ،موجب افتخار می‌دانم.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ادامه داد:در سند تحول بنیادین، مدرسه و اداره و راهکارهای آن دیده شده، و این دو فضا به هم نزدیک نمی‌شوند مگر اینکه در فضای مدرسه همه چیز درک و با مدیریت عالی حل شود.

وی اذعان داشت: در شش ساحت تربیتی ابعادزندگی و تربیت بدنی دیده شده ،لیکن وقتی وارد یک واحد آموزشی می‌شویم از چهار دستگاه رایانه یک سیستم در حال کار است و در زمینه ورزش هم دانش آموزان با کمترین امکانات حضور دارند و در این راستا با سند تحول فاصله زیادی داریم.

صیدلو خاطر نشان کرد:هنوز در آموزش و پرورش به سبک و سیاق سالهای گذشته و محدود کردن دانش آموز به کتاب عمل می‌کنیم و این سوال پابرجاست که دانش آموز تمام ساحتی را کدام معلم تمام ساحتی می‌خواهد تربیت کند.

این مقام مسئول اضافه کرد: آرزو دارم روزی وارد مدرسه شویم که دیدگاه‌ها تغییر کرده باشد و بتوانیم دانش آموزان را  در مسیر هنر و اخلاق تربیت کنیم و اگر هم پزشک و مهندس و ورزشکارمی‌خواهیم پرورش دهیم آنها شهروندی فهیم و آگاه در جامعه ای شاد و بانشاط باشند و آرامش را به دیگران انتقال بدهند.

به اشتراک بگذارید :