11 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ ۰۹:۴۵:۰۰
کد مطلب:  909744
برگزاری بیستمین دوره مسابقات ورزشی کشوری دانش آموزان با نیازهای ویژه

بیستمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه سراسر کشور با حضور 1100 شرکت‌کننده و به میزبانی اداره کل آموزش‌وپرورش شهر تهران برگزار شد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش ‌و پرورش،بیستمین دوره مسابقات ورزشی کشوری در تابستان 98 با شعار رونق تولید ملی و با حضور 1100 شرکت‌کننده از سراسر کشور مردادماه سال جاری به میزبانی شهر تهران برگزار شد. در این دوره از مسابقات دانش آموزان گروه‌های آسیب‌دیده بینایی، آسیب‌دیده شنوایی، کم‌توان ذهنی و جسمی-حرکتی در دو بخش پسران و دختران با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مسابقات ورزشی پسران در 5 رشته بوچیا، گلبال، فوتسال دانش آموزان کم‌توان ذهنی و فوتسال دانش آموزان آسیب‌دیده شنوایی و دوومیدانی سندرم داون و در مجموع با بیش از 600 شرکت‌کننده از تاریخ 14 لغایت 18 مردادماه و مسابقات ورزشی دختران در 5 رشته بوچیا، گلبال، تنیس روی میز دانش آموزان آسیب‌دیده شنوایی، دوومیدانی دانش آموزان کم‌توان ذهنی و دوومیدانی سندرم داون و با حضور بیش از 490 شرکت‌کننده از تاریخ 19 لغایت 23 مرداد در دانشکده فنی حرفه‌ای شهید دکتر شریعتی و مجتمع نابینایان شهید محبی شهر تهران برگزار شد.

در این دوره از مسابقات 19 استان در مسابقات بوچیا همچنین حضور 15 استان در مسابقات گلبال و نیز حضور نمایندگان فدراسیون‌های ورزشی جانبازان و معلولین و نابینایان و کم‌بینایان به‌منظور استعدادیابی از دانش آموزان انجام شد.

به اشتراک بگذارید :