19 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ ۱۲:۳۹:۱۷
کد مطلب:  909609
مسابقات ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه
برگزاری بیستمین دوره مسابقات ورزشی کشوری دانش آموزان با نیازهای ویژه

بیستمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان با نیازهای ویژه سراسر کشور با حضور 1100 شرکت کننده و به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرتهران برگزار شد.

بیستمین دوره مسابقات ورزشی کشوری در تابستان 98 با شعار رونق تولید ملی و با حضور1100 شرکت کننده از  سراسر کشور مرداد ماه سال جاری به میزبانی شهر تهران برگزار شد. دراین دوره از مسابقات دانش آموزان     گروه های آسیب دیده بینایی، آسیب دیده شنوایی، کم توان ذهنی  و جسمی-حرکتی در دو بخش پسران و دختران با یکدیگر به رقابت پرداختند.

مسابقات ورزشی پسران در 5 رشته  بوچیا، گلبال، فوتسال دانش آموزان کم توان ذهنی و فوتسال دانش آموزان آسیب دیده شنوایی و دو و میدانی سندرم داون و در مجموع با بیش از600 شرکت کننده از تاریخ 14 لغایت 18 مرداد ماه و مسابقات ورزشی دختران در 5 رشته بوچیا، گلبال، تنیس روی میز دانش آموزان آسیب دیده شنوایی، دو و میدانی دانش آموزان کم توان ذهنی و دو و میدانی سندرم داون و با حضور بیش از 490 شرکت کننده از تاریخ 19 لغایت 23 مرداد در دانشکده فنی حرفه ای شهید دکتر شریعتی و مجتمع نابینایان  شهید محبی شهر تهران  برگزار شد.

از نکات حائز اهمیت در این دوره از مسابقات می توان به حضور پررنگ  19 استان در مسابقات بوچیا همچنین حضور 15 استان در مسابقات گلبال ونیز حضور نمایندگان فدراسیون های ورزشی جانبازان و معلولین و نابینایان و کم بینایان به منظور استعدادیابی از دانش آموزان اشاره نمود.

به اشتراک بگذارید :