13 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۵ ۰۹:۰۴:۵۴
کد مطلب:  909265
طی بخشنامه‌ای ابلاغ شد؛
تدوین برنامه سالانه مدارس با بهره‌گیری از فعالیت‌های ابلاغی مورد انتظار مناطق در بسته راهنمای عمل مدرسه

تدوین برنامه سالانه مدارس با بهره گیری از فعالیت های ابلاغی مورد انتظار مناطق در بسته راهنمای عمل مدرسه طی بخشنامه ای ابلاغ شد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌وپرورش، در این بخشنامه آمده است: اجرای متوازن و همه‌جانبه سند تحول راهبرد اصلی نظام تعلیم‌وتربیت بوده و هر نوع سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در سطوح مدیریتی وزارت آموزش‌وپرورش (از ستاد تا مدرسه) باید بر مبنای سند تحول بنیادین صورت گیرد، همچنین براساسقانون برنامه ششم توسعه تکلیف اصلی وزارت آموزش‌وپرورش اجرائی کردن این سند می‌باشد، در راستای اجرای بخشنامه شماره 9373 مورخ 27فرودین98 با موضوع ابلاغ برنامه وزارت آموزش ‌و پرورش در سال 98 پیگیری موارد زیر تأکید می‌گردد:

  1. با راهبری و نظارت مناسب، ادارات مناطق و شهرستان‌ها را در تدوین برنامه و تنظیم راهنمای عمل مدرسه (فعالیت‌های مورد انتظار از مدارس) در کارگروه‌های هماهنگی برنامه (4 میز) موضوع بخشنامه شماره 86295 مورخ 16 مرداد 98، یاری نمایید.
  2.  بسته فعالیت‌های مورد انتظار از مدارس حداکثر تا تاریخ 10 شهریور به کلیه مدارس ابلاغ و جلسات آموزشی توجیهی لازم در سطح مناطق برگزار شود.
  3. مدیران مدارس با بهره‌گیری از فعالیت‌های مورد انتظار ابلاغی مناطق، حداکثر تا پایان شهریورماه جاری برنامه سالانه مدرسه را تهیه و از ابتدای سال تحصیلی اجرا نمایند.
  4. تمامی برنامه ریزی ها در سطوح استان، منطقه و مدرسه بر اساس" اهداف مصوب دوره‌های تحصیلی" (موضوع بخشنامه شماره 223628 مورخ 3 بهمن97) صورت پذیرد.
  5.  کارگروه هماهنگی برنامه‌ها در سطح مناطق (4 میز) در طول سال تحصیلی بر نحوه و میزان تحقق سند تحول بنیادین و برنامه‌های ارائه ‌شده در سطح مناطق و مدارس نظارت داشته و ضمن راهنمایی‌ها لازم، در جهت برطرف نمودن موانع احتمالی تلاش نمایند.
  6. شاخص‌های اختصاصی و عمومی ارزیابی عملکرد ملاک رصد و پایش برنامه‌ها و کیفیت آموزشی از ستاد تا مدرسه بر اساس برنامه ابلاغی و خروجی کارگاه‌های مناطق (چهار میز) بوده و اداره کل ارزیابی عملکرد؛ با اتخاذ سازوکارهای مناسب و هماهنگ، بر فرایند و اجرای این برنامه‌ها نظارت می‌نماید.
  7.  برنامه ابلاغی مبنای توزیع و مصرف اعتبارات سال 1398 (تخصیصی / درآمدی) می‌باشد و دبیرخانه کارگروه زیر نظام تأمین و تخصیص منابع مالی درستاد، استان و مناطق به جدیت این موضوع را پیگیری نمایند.
  8. از صدور بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های موردی و پراکنده پس از ابلاغ برنامه سالانه خودداری گردد.

در پایان ضمن تشکر از مساعی همه همکاران در حوزه‌ها و سطوح مختلف، انتظار می‌رود با فعال‌سازی " دبیرخانه شورای هماهنگی و دبیرخانه زیر نظام‌ها در سطح استان و مناطق" و برگزاری مستمر جلسات شورای هماهنگی و اجرایی و همچنین کارگروه زیر نظام‌ها، تلاش‌های لازم در جهت ترویج و گفتمان سازی سند تحول، اشراف مدیران ارشد ستادی استانی مناطق در نشست‌های، جلسات و طراحی و برگزاری سمینارها و همایش‌های مناسب، تدابیر لازم جهت تسهیل در اجرای برنامه‌های ابلاغی اندیشیده شده و موانع احتمالی در پیش روی برداشته شود.

به اشتراک بگذارید :