11 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ ۲۰:۳۷:۳۷
کد مطلب:  909102
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران :
ظرفیت‌های اقتصادی سند تحول بنیادین عملیاتی شود

همزمان با هفته دولت نشست هم ا اندیشی معاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت وزارت آموزش و پرورش با کارگروه بررسی پتانسیل های اقتصادی و کارآفرینی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران گفت: هر چه تعامل بین ستاد و استان‌ها بیشتر و از فاصله‌ها کاسته شود بهتر می‌توان به تصمیمات درست و موثر در آموزش و پرورش نزدیک شد.

وی با اشاره بر ضرورت عملیاتی کردن پتانسیل‌های اقتصادی سند تحول بنیادین، اظهار داشت: یکی از ساحت‌های اصلی سند تحول بنیادین ساحت تربیت اقتصادی و حرفه ای است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

بهارلو با تاکید بر اینکه چنانچه می‌خواهیم از پتانسیل‌های اقتصادی سند تحول بنیادین بهره ببریم باید از شعار زدگی خارج شویم، تصریح کرد: باید در جهت عملیاتی کردن اهداف سند تحول حرکت کرد و آنها را از شعار به فعلیت رساند.

بهارلو نیاز به یک دفتر تخصصی با حضور متخصصین و فعالین حوزه اقتصادی در جهت تحقق اهداف سند تحول بنیادین را ضروری دانست و تاکید کرد: شهرستان‌های استان تهران به دلیل تنوع اقلیمی و جغرافیایی، پتانسیل‌های کشاورزی، قرار گرفتن شهرک‌های صنعتی در این استان، نزدیکی به مراکز علمی و دانشگاهی شهر تهران و ویژگی‌های گردشگری از توان بسیار بالایی در جهت استفاده بهینه از ظرفیت‌های اقتصادی سند تحول بنیادین برخوردار است.

گفتنی است این مراسم با حضورمعاون برنامه ریزی و توسعه مدیریت وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش، مدیرکل تعاون و امور رفاهی وزارت آموزش و پرورش ، شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و جمعی از دانش آموزان نخبه استان برگزار شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :