16 صفر 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ ۱۱:۲۸:۴۳
کد مطلب:  908746
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
سوادآموزی مرز بین آگاهی و ناآگاهی است

همزمان با هفته دولت معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران از عزم جدی این اداره کل در کاهش نرخ بی سوادی در شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران اصلانی معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در گفتگو با واحد خبر اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران  با اشاره به اینکه سوادآموزی مرز بین آگاهی و ناآگاهی است گفت : با آموزش سواد کیفیت زندگی در جامعه ارتقا پیدا خواهد کرد .

وی با تاکید بر حقوق شهروندی افراد در جامعه اظهار داشت : افراد بی سواد به دلیل  عدم آگاهی از مقررات و قوانین موجود در جامعه نمی‌توانند به خوبی از حقوق خود دفاع کنند و از همین رو حقوق شهروندی  آنها در بسیار زیادی مورد تضعیف قرار می‌گیرد .

اصلانی در بخش دیگری از سخنان خود سوادآموزی  را یک مقوله ملی دانست و افزود: برای ریشه کن کردن بی سوادی به یک اعزم ملی نیاز است و باید تمامی دستگاه‌های خدمات‌رسان در این زمینه وارد همکاری شوند و با ایجاد محدودیت‌ها و مشوق هایی برای افراد بی سواد و باسواد در جامعه  انگیزه لازم در سوادآموزی را ایجاد نمایند .

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اینکه طبق آمار سال ۱۳۹۵ چیزی بالغ بر ۱۴۱ هزار نفر در سطح استان تهران بی سواد داشته‌ایم تاکید کرد :پس از گذشت سه سال توانستیم این آمار را به 114  هزار نفر کاهش دهیم و امیدواریم با تلاش های مستمر بتوانیم بی سوادی را در این استان ریشه‌کن کنیم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه معضل شناور بودن و مهاجر پذیری در استان تهران در شناسایی افراد بی سواد بسیار ایجاد مشکل کرده است تصریح کرد: کتمان بیسوادی از طرف افراد بی‌سواد و ارائه خدمات یکسان توسط دستگاه‌ها به افراد بی‌سواد و باسواد در جامعه و مواردی از این دست سبب شده است تا این مشکل در جامعه مرتفع نگردد.

 

اصلانی در پایان با اشاره به اقدامات و موفقیت های صورت گرفته در این استان در راستای کاهش بی سوادی تاکید کرد: پیاده‌سازی طرح شهر باسوادان  برای اولین بار در کشوردر پاکدشت با رویکرد زمان بندی دو ساله ، و همچنین ایجاد مراکز یادگیری محلی به منظور تنوع در امر سواد آموزی با ارائه بسته‌های مهارت های زندگی از جمله این اقدامات است .

 

به اشتراک بگذارید :