6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۴ ۱۱:۰۴:۴۸
کد مطلب:  908722
قزوین میزبان مسابقات آزمایشگاهی و کدنویسی دانش آموزان کشور / آغاز پذیرش و اسکان شرکت کنندگان از امروز

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین از شرکت 251 دانش آموز از سراسر کشور در هفدهمین دوره مسابقات آزمایشگاهی و اولین دوره مسابقات کدنویسی دانش آموزان کشور که به میزبانی استان قزوین برگزار می شود ، خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین ، خیرالله رحمانی افزود : بخش عملی این مسابقات از صبح روز  5 و 6 شهریور ماهبا شرکت 251دانش آموز دختر و پسر در رشته‌های علوم آزمایشگاهی ، زیست فناوری ، سلول های بنیادین و کدنویسی در محل دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گفت: در مسابقات علوم آزمایشگاهی دانش آموزان ۳۲استان کشور شرکت می‌کنند که شامل 32 گروه دو نفره در پایه دهم و 32 گروه دو نفره در پایه یازدهم می شود که از صبح امروز پذیرش و اسکان میهمانان در دانشگاه فرهنگیان قزوین آغاز شده است.

رحمانی افزود : در کنار برگزاری این مسابقات ، نمایشگاه دستاوردهای پژوهشسراهای دانش آموزی متشکل از غرفه های 32 استان کشور برپا می گردد که در این نمایشگاه اختراعات، ابداعات و نوآوری‌های دانش آموزان در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

وی اضافه کرد: این نمایشگاه در تاریخ ۵ شهریور ماه در محوطه دانشگاه فرهنگیان قزوین برپا می‌شود و از دانش آموزان دعوت می‌کنیم از این نمایشگاه دیدن کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین اظهار کرد : در مراسم اختتامیه این مسابقات که روز ششم شهریور ماه با حضور مسئولان وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مسئولان استانی برگزار می شود مراسم اهدای جوایز مسابقات زیست فن آور کشور و نیز اهدای جوایز اولین دوره مسابقات سلول‌های بنیادین و پزشکی بازساختین نیز  انجام می‌شود.

به اشتراک بگذارید :