25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ ۰۹:۴۷:۰۲
کد مطلب:  NBTwXJtB
وزیر آموزش و پرورش:
پیش بینی 500میلیارد ریال اعتبار در بودجه 95 برای پیش دبستانی

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینكه دولت یازدهم با وجود مشكلات توانسته بیشتر شاخص های آموزش وپرورش را ارتقا دهد، گفت: 500 میلیارد ریال اعتبار امسال برای نخستین بار در ردیف بودجه سال 95 برای پیش دبستانی ها پیش بینی شد

به گزارش مركزاطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از استان سیستان وبلوچستان ، علی اصغر فانی در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اظهاركرد : با بررسی های صورت گرفته سال های گذشته مهمترین دلیل افت تحصیلی دوره ابتدایی، 2 زبانه بودن كودكان برخی مناطق كشور مشخص شد.

وزیر آموزش وپرورش با بیان اینكه 2 زبانه بودن، افت تحصیلی دانش آموزان به ویژه پایه اول ابتدایی را به دنبال دارد، افزود: وزارت آموزش و پرورش با هدف حل این مشكل امسال برای نخستین بار اعتباری را در این زمینه پیش بینی كرد كه امیدواریم با اقدامات صورت گرفته بتوانیم پیش دبستانی ها را در این مناطق گسترش دهیم.

وي مشكل اساسی استان را نیروی انسانی ذكر كرد و گفت: این وزارتخانه در كنار سایر اقدامات سال گذشته هزار و 9 ردیف استخدامی را برای این استان در نظر گرفت كه این اقدام در كل كشور بی نظیر بود.

فانی ادامه داد: مهمترین سیاست این وزارتخانه برای جذب نیرو پذیرش نیرو از افراد بومی است تا بتواند ماندگاری نیروی انسانی را در مناطق افزایش دهد.

وی با تقدیر از استاندار سیستان و بلوچستان و مدیران آموزشی استان برای افزایش شاخص ها افزود: در 2 سال اخیر با وجود همه مشكلات دولت خوشبختانه توفیقات خوبی در این استان كسب شد به طوری كه 71 هزار بازمانده از تحصیل شناسایی و بر سر كلاس های درس آورده شدند.

وی اظهاركرد: این اقدام جمهوری اسلامی ایران با مطرح شدن در مجامع جهانی، مورد تحسین بسیار قرار گرفت.

وزیر آموزش و پرورش با تاكید بر انسداد مبادی بیسوادی گفت: همچنین در زمینه مبارزه با بیسوادی نیز با همكاری و حمایت همه مسئولان استانی توفیقات خوبی در سیستان و بلوچستان كسب شده است.

فانی با تاكید بر حذف مدارس خشتی و گلی در سیستان و بلوچستان گفت: در سال جاری به میزان اعتبارات استانی در نظر گرفته در این زمینه این وزارتخانه آمادگی دارد ردیف ملی تخصیص دهد.

وی با بیان اینكه این وزارتخانه به دنبال تمركز زدایی است تاكید كرد: مبنای كار این وزارتخانه در برنامه ششم توسعه اجرای سند تحول است.

وزير آموزش و پرورش گفت: با بررسی های صورت گرفته سه استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان و آذربایجان غربی در شاخص های آموزش و پرورش جزو محروم ترین مناطق كشور شناخته شدند

وی یكی از سیاست های وزارت آموزش و پرورش را توسعه مشاركت سایر نهادها با این وزارتخانه ذكر كرد و افزود: خوشبختانه تاكنون این امر مورد توجه سازمان ها و نهادهای مختلف قرار گرفته است كه از این مهم می توان برای رفع مشكلات استان هایی همچون سیستان و بلوچستان بهره گرفت.

فاني با قدردانی از همكاری و مشاركت همه مسئولان خاطر نشان كرد: دولت یازدهم با وجود همه مشكلات توانسته بیشتر شاخص های آموزش و پرورش را ارتقا دهد.

وزیر آموزش و پرورش روز پنج شنبه به منظور تجلیل از مقام شامخ معلم فداكار سیستان و بلوچستان وارد زاهدان مركز این استان شد

 

به اشتراک بگذارید :