25 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۱ ۰۹:۲۳:۴۵
کد مطلب:  Wf8L5BLq
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نخستین جلسۀ شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت:
نظام تعلیم و تربیت با پشتوانه ی 36 هزار شهید دانش آموز ، مهم ترین بستر برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از آغاز به کار شورای ترویج فرهنگ شهادت آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، علیرضا کمرئی، مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این باره گفت: صیانت از آرمان های مقدس شهدا و ایثارگران و توسعۀ فرهنگ ایثار و شهادت در آموزش و پرورش، تلاش، جدیت، هماهنگی و هم فکری مستمر مسئولین و مردم را می طلبد .

وی تعمیق باورهای دینی و رشد فضایل اخلاقی را متأثر از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برشمرده و ادامه داد: فرهنگ ایثار و شهادت باید در مدارس با برنامه ریزی و اقدامات منسجم و هدفمند پیگیری شود تا به تدریج روحیۀ گذشت و ایثار در مدارس، بستری مناسب  را برای شکل گیری و انتقال فرهنگ والا و ارزشمند عاشورایی و ایثار و شهادت به نسل های آینده فراهم آورد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، اهتمام به رویکرد جدید و متنوع در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ، با بهره گیری از روش های علمی و پژوهشی را جزو سیاست های اصلی در توسعۀ فرهنگ ایثار و شهادت برشمرده و تصریح کرد: تکریم و تجلیل از ایثارگران و تبیین سیره علمی شهدا و جامعۀ ایثارگری با شناخت و رفع موانع ترویج و گسترش فرهنگ ایثار و شهادت میسر می شود.

کمرئی در پایان، ضمن تشریح وظایف شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اظهار داشت: اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با 157 شهید فرهنگی ، 650 شهید دانش آموز و 67 نفر جانباز و ایثارگر در مجموعۀ خود، به خود می بالد و این اداره کل وجود 39 مدرسۀ شاهد ، 600 جانباز فرهنگی و 80 آزادۀ را از مهم ترین افتخارات خود می داند.

 

به اشتراک بگذارید :