4 ربیع‌الاول 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۶/۰۲ ۰۹:۴۲:۱۰
کد مطلب:  907169
مشاور امور بانوان آموزش و پرورش زنجان :
برای دستیابی به موفقیت، همدلی و تعامل تمام افراد یک مجموعه ضروری است

جلسه تبیین برنامه های امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با حضور کارشناسان و رابطین امور بانوان مناطق 14 گانه استان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه مشاور امور بانوان مدیرکل آموزش و پرورش استان با تبریک دهه امامت و ولایت و با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: با اعلام مقام معظم رهبری در راستای این که انقلاب وارد دومین مرحله خودسازی و تمدن سازی شده است، حوزه زنان و جوانان به عنوان یکی از ارکان بسترساز توسعه کشور و تجلی زن مسلمان در تمام عرصه ها به ویژه در حوزه علمی، اجتماعی و سیاسی مورد توجه ویژه قرار گرفت.

فرحناز فتحی با بیان اینکه در فرمایشات امام  خمینی(ه) بر شان و منزلت زنان توجه خاصی شده است، ادامه داد: امام راحل بر نقش زنان تاکید ویژه ای داشته و فرموده اند" اگر زن های انسان ساز از ملت ها گرفته شود، ملت ها به شکست و انحطاط خواهند رسید" لذا وظیفه بانوان فرهنگی این است که نسبت به تبیین جایگاه و اهمیت حضور علمی و اجتماعی زنان فرهنگی و دختران دانش آموز به عنوان آینده سازان این مرز و بوم در جامعه تلاش مضاعفی داشته باشند.

مسوول امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان گفت: اعتلای جایگاه زنان فرهنگی با تکیه بر زنان فرهیخته، صاحب اندیشه و توانمند در کنار مردان آگاه و شایسته امکان پذیر است و این نگرش ریشه در آموزش و پرورش دارد.

وی سپس به بندهای هفت گانه بیانیه گام دوم اشاره کرد و افزود: اگرچه بندهای علم و پژوهش و سبک زندگی در حوزه امور بانوان قابلیت اجرایی بیشتری دارد اما باید بانوان فرهنگی خود را موظف به ایفاگری نقش کنشگرانه در تمام بندهای هفتگانه بدانند.

مشاور امور بانوان مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه با تشریح برنامه های ستادی و نحوه اجرای برنامه های وزارتی بر اساس شیوه نامه ها تصریح کرد: برنامه راهبردی 3 ساله اداره کل آموزش و پرورش استان با درایت و تاکید مدیرکل محترم در اولویت برنامه های معاونت‌ها، ادارات و واحدهای مختلف از جمله امور بانوان این اداره کل قرار گرفته است.

 فتحی افزود: امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان با دو رویکرد و عنوان در حوزه بانوان فرهنگی سرپرست خانواده و دختران دانش آموز مقطع متوسطه به تدوین برنامه راهبردی 3 ساله پرداخته که امیدواریم مناطق نیز بر اساس این برنامه‌ها با برش منطقی در مناطق نسبت به اجرای برنامه ها به نحو احسن همکاری کنند.

وی با تاکید بر اهمیت همراهی مدیران مناطق با کارشناسان و رابطین امور بانوان تصریح کرد: برای دستیابی به موفقیت، تعالی و اجرای بهینه برنامه ها، همدلی، تعامل و همکاری تمام افراد یک مجموعه به ویژه در دستگاه مهمی همچون آموزش و پرورش ضروری است

در پایان این جلسه کارشناسان و رابطان امور بانوان مناطق نسبت به ارائه برنامه‌ها، دیدگاه‌ها، مسائل و چالش های مناطق در حوزه امور بانوان پرداختند.

به اشتراک بگذارید :