23 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ ۱۳:۳۴:۵۷
کد مطلب:  906326
مشاور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در قزوین:
سند تحول بنیادین قانون اساسی آموزش و پرورش است / اقدامات استان قزوین در خصوص توجه به اجرایی نمودن سند تحول بنیادین در سطح کشور بی نظیر است

رضا مددی مشاور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش استان قزوین ، بیان کرد: برای حرکت تمام آموزش و پرورش بر مدار تربیت باید به گفتمان سازی تربیت براساس سند تحول بنیادین بپردازیم و تمام دغدغه های آموزش و پرورش تربیت شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین ، مشاور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین گفت : ما در آموزش و پرورش سند۲۰۳۰را نه تنها قبول نداریم بلکه اجازه اجرایی شدن چنین سندی را نمی دهیم.

رضا مددی در گردهمایی روسا و مدیران آموزش و پرورش استان قزوین بیان کرد: راه پیشرفت و توسعه کشور از آموزش و پرورش می گذرد و خط مقدم آموزش و پرورش نیز، مدرسه که محل تولید علم و دانش است، می باشد.

وی افزود: دانش، عامل اساسی پیشرفت کشور بوده و سند تحول بنیادین در صورت اجرا عامل پیشرفت آموزش و پرورش است.

مشاور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در پایان بر همکاری و همراهی همکاران استان‌ها به‌ویژه دبیرخانه شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول و کارگروه‌های شش‌گانه سند تحول استان‌ها در تدوین برنامه مناطق تاکید کرد و افزود: سند تحول بنیادین یک شاخص عالی برای راستی آزمایی حرکت ما در مسیر تعلیم ‌و تربیت صحیح بوده و اجرای دقیق برنامه ابلاغی سال 1398 می‌تواند گامی مؤثری در سیر نیل به اهداف تعریف‌ شده باشد.

مددی ادامه داد : دانش آموزان در تربیت خود مسئولیت و نقش آفرین هستند لذا باید شرایط و زمینه های لازم برای مشارکت در فرایند تربیت برای آنان فراهم شود.

 

مشاور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین با بیان این که برای اداره آموزش و پرورش به نسحه واحدی نیاز داریم که این نسخه همان، سند تحول بنیادین است، گفت: در قانون ششم توسعه کشور هیچ برنامه مغایری نباید با سند تحول بنیادین اجرایی شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه مدرسه در منطقه باید با یک روح واحد مواجه باشد نه یک سری واحدهای پراکنده ، تصریح کرد:هماهنگی در اجرای برنامه ها، تجمیع بر اساس دوره های تحصیلی، رعایت منطق زمانی و اصل تلفیق از جمله فرایند هایی است که در سند تحول بنیادین به آن توجه ویژه شده است.

مددی درباره اینکه سند تحول بنیادین باید کف مدارس برود گفت: «بر اساس این موضوع مدیر مدرسه باید اندیشه‌ها و سیاست‌گذاری‌های مدرسه خود را طبق ادبیات سند و برنامه‌های خود را از مجموعه مخزن سند در سال 98 انتخاب کند

وی مدرسه محوری را به عنوان اساسی ترین رکن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: مدرسه خوب مدرسه ای است که دانش آموزان در آنجا شجاع، مسئولیت پذیر به بار بیایند و آزادی فکر و بیان داشته باشند.

مددی با بیان این که سند تحول بنیادین نقشه راه بوده و از اعمال سلیقه ای جلوگیری می کند، تصریح کرد: سند تحول بنیادین قانون اساسی آموزش و پرورش و نسخه ای برای تعلیم و تربیت اسلامی است.

به اشتراک بگذارید :