20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ ۰۷:۰۰:۰۰
کد مطلب:  906032
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
خبرنگاران چشم بینای جامعه هستند

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس گفت : یک خبرنگار باید سوژه یاب خوبی باشد و با خوش فکری خود موضوعی را شاخص کند و ذهن مخاطب را متمرکز کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، جهانبخش بانشی در آیین اختتامیه‌ نخستین جشنواره انتخاب خبرنگار برتر و فعال خبرگزاری پانا در استان فارس گفت : خبرنگار با تیز‌بینی به مسائل پیرامون خود می پردازد و آنها را منعکس می کند به همین‌خاطر، چشم بینای هر جامعه خبرنگاران هستند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس افزود: یکی از ویژگی های دیگرخبرنگار امانت‌داری است، چرا که خبرنگار باید واقعیت ها را منتشر کند، تا جامعه در فرایند قدم هایی که بر می دارد دچار اشتباه نشود.


وی تصریح کرد : حیات معنوی و ماندگاری فرهنگی و نشاط و پویایی و سرزندگی جامعه به اطلاع رسانی و فرایندی است که به ارتباط بین مردم باز می‌گردد
بانشی افزود : مردم حق دارند اخبار شفاف و صحیح را که منطبق بر واقعیت است دریافت کنند و بر اساس آن بیندیشند و تصمیم گیری کنند و مشکلات را برطرف کنند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش فارس حرفه خبرنگاری را بسیار پر اهمیت و خطیر خواند و با اشاره به اینکه یکی از شعارهای انقلاب اسلامی ما آزادی بوده و آزادی بدون خبرنگار و اطلاع رسانی ناقص است ادامه داد : سازمان دانش آموزی تلاش کرده است با تشکیل خبرگزاری پانا و با حضور خبرنگار دانش‌آموزان، وظیفه و رسالت خود را انجام دهد.
بانشی با اشاره به اینکه پانا در تربیت اجتماعی دانش‌آموزان نقش پر‌رنگی دارد خطاب به خبرنگاران پانا ادامه داد :سن کم و اشتیاق و شور فراوانتان شما را از دیگر خبرنگاران متمایز می کند.
گفتنی است در این مراسم از سه دانش‌آموز خبرنگار فعال فار و برتر این خبرگزاری در فارس و همچنین ۱۰ دانش‌آموز خبرنگار برتر استان تقدیر شد.
 

به اشتراک بگذارید :