20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۳۰ ۰۸:۵۶:۰۰
کد مطلب:  906028
رئیس سازمان دانش آموزی فارس خبر داد:
راه اندازی سامانه جامع آموزش خبرنگاری ویژه دانش آموزان در فارس

رئیس سازمان دانش آموزی فارس گفت: سامانه جامع آموزش خبرنگاری، به منظور ارتقای کیفیت فعالیت دانش آموز خبرنگار در فارس راه اندازی می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، محسن کلاری در آیین اختتامیه‌ نخستین جشنواره انتخاب خبرنگار برتر و فعال خبرگزاری پانا در استان فارس ،گفت:  افزایش مهارت‌های اجتماعی دانش‌آموزان ازجمله موارد بسیار مهمی است که از طریق خبرگزاری پانا به عنوان یکی از مهمترین اولویت ها دنبال می‌شود تا علاوه بر آشنایی با فنون خبرنگاری، این مهارت نیز تقویت شود.
رئیس سازمان دانش آموزی فارس با اعلام اینکه سامانه جامع آموزش خبرنگاری در استان فارس راه اندازی می شود، تاکید کرد: مقوله آموزش به عنوان یک بعد بسیار مهم و تاثیر گذار در راس برنامه های خبرگزاری پانا قرار دارد .
وی افزود: در همین خصوص با راه اندازی این سامانه سعی خواهد شد تا با پوشش دادن تمام ابعاد آموزش، دانش آموزان علاقمند و پر توان با بهره گیری از آموزش ها، به عنوان یک خبرنگار ، نحوه فعالیت خود را در خبرگزاری پانا ارتقا دهند و به عنوان خبرنگارانی حرفه ای وارد عرصه رسانه و اجتماع شوند.
این‌ مقام مسئول با اشاره به اقدامات بسیار سازمان دانش‌آموزی در ارتقای اجتماعی و معنوی دانش‌آموزان نیز گفت: هدف از تمام کارها در سازمان دانش‌آموزی ارتقای سطح علمی و معنوی دانش‌آموزان از طریق بالابردن مهارت‌های اجتماعی است که خبرگزاری پانا یکی از این فعالیت‌ها است.
مسوول خبرگزاری پانا استان فارس نیز در این مراسم گفت: آموزش مهم ترین بعد رسالت خبرگزاری پانا است.
سیده مریم ترابی گفت: خبرگزاری پانا تنها خبرگزاری دانش آموزی جهان است که تلاش دارد با برانگیختن حس مسئولیت اجتماعی و آموزش و آشنایی دانش آموزان با سواد رسانه ای در تربیت اجتماعی دانش آموزان نقش موثری را ایفا کند.
وی گفت : هرساله فعالیت های آموزشی مختلفی را انجام داده ایم که امسال موفق شدیم بیش از 2 هزار دانش آموز از نقاط مختلف استان را در دوره های حضوری و آنلاین شرکت  دهیم که امروز در قالب جشنواره انتخاب خبرنگار برتر از فعالان این عرصه تقدیر خواهد شد.


ترابی در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه تفاوت خبرگزاری پانا با سایر خبرگزاری ها، توجه خاص به بعد آموزش است ، افزود: بعد اصلی کار ما و رسالت پانا آموزش است و درکنار آموزش در بعد انعکاس عقب نیافتاده و در رقابت با سایر خبرگزاری ها همواره  از برترین ها بوده است.
مسوول خبرگزاری پانا استان فارس با بیان اینکه خانواده مهمترین نقطه قوت پانا است، خاطر نشان کرد: امروز اگر از دانش آموزی یاد می شود این خانواده بوده که همراه با وی، حس همدلی و همکاری را به نمایش گذاشته و با اهمیت دادن به بعد اجتماعی فرزندان خود شاهد موفقیت دانش آموز خبرنگاران در عرصه رسانه هستیم.
وی در همچنین با اشاره به فعالیت های آینده این خبرگزاری اظهار کرد: با آغاز به کار سامانه جامع آموزش خبرنگاری این خبرگزاری در آینده نزدیک، خانواده ها در جریان روند آموزش فرزندان خود قرار خواهند گرفت و با رتبه بندی دانش آموزان از مبتدی تا پیشرفته سعی خواهد شد تا به عنوان یک خبرنگار حرفه ای به فعالیت در جامعه بپردازد.
در پایان این مراسم، ضمن تقدیر از رابطین خبری، محمد فروتن، احمدرضا کریمیان، کورش خضری مطلق به‌عنوان خبرنگاران فعال منتخب و ریحانه قاسمی، مهدیه پژاوند، علیرضا فهیمی، زهرا خلیلی، فاطمه زائری، صبا اسدی، سعیده دهقانی، کیمیا موحد و عدنان عباسی نیز به‌عنوان «دانش‌آموز- خبرنگاران» برتر خبرگزاری پانای استان فارس معرفی شدند.

به اشتراک بگذارید :