23 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۴:۱۳:۵۹
کد مطلب:  904891
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در کنفرانس تخصصی کنوانسیون حقوق کودک :
پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی استان قزوین به میزان 99/35 درصد محقق شده است

کنفرانس تخصصی کنوانسیون حقوق کودک با حضور دکتر عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در محل سالن اجتماعات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد که یکی از سخنرانان این کنفرانس مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در خصوص کودکان بازمانده از تحصیل بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قزوین ، خیرالله رحمانی مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین در این کنفرانس گفت : پوشش تحصیلی در دوره ابتدایی استان قزوین به میزان 35/99 درصد محقق شده است.

رحمانی تاکید نمود : کلید حل مشکلات کشور در حوزه‌های مختلف توجه همه جانبه به آموزش و پرورش است آموزش و پرورش استان قزوین با جذب ۱۰۰درصدی نوآموزان پیش دبستانی توانست به عنوان یکی از استان های موفق در این زمینه در سطح کشور شناخته شود.

وی افزود : امروز در سطح استان قزوین با هدف جلوگیری ریشه کنی بی سوادی و جلوگیری از باز ماندن کودکان لازم التعلیم از امکانات تحصیلی 20 مدرسه با یک دانش آموز و یک معلم فعالیت می نماید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین ادامه داد : لازمه بازگرداندن همه کودکان بازمانده از تحصیل به مدرسه و روند ادامه تحصیل ، ایجاد یک ائتلاف همه جانبه شامل همه دستگاههای دست‌اندرکار می باشد.

رحمانی خاطرنشان کرد : بر اساس آمار موجود ، طی سال گذشته تعداد 897 کودک بازمانده از تحصیل در استان قزوین داشتیم که برای هر کدام از این کودکان پیگیری ها و اقدامات لازم به منظور بازگرداندن به روند ادامه تحصیل صورت پذیرفته است.

به اشتراک بگذارید :