19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۲۷ ۱۲:۳۷:۵۷
کد مطلب:  904748
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان :
مراسم سوگواری " احلی من العسل " هفتم محرم برگزار می شود

ششمین جلسه شورای قرآن ،عترت و نماز با حضور اعضای این شورا و محوریت برنامه های ستاد محرم و مراسم " احلی من العسل " در محل سالن غدیر اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان ، جعفر گنج خانلو معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل با تشریح دستورجلسه به برنامه های ستاد محرم و نیز برگزاری مراسم سوگواری " احلی من العسل " اشاره نمود و اظهار داشت : هفتمین سوگواره " احلی من العسل " با حضور پر شور و شعور نوجوانان عزادار زنجانی به یاد حضرت قاسم بن الحسن (ع) همزمان با سراسر کشور در هفتم ماه محرم امسال برگزار می شود .

وی با اشاره به  ظرفیت های فرهنگی و معنوی استان و برگزاری دسته های عظیم حسینیه و زینبیه زنجان ، تصریح کرد: آموزش و پرورش زنجان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری با ستاد محرم در سطح عالی استان در خصوص اسکان عزاداران حسینی در مدارس و نیز استفاده از فضا های فیزیکی مدارس در مسیر عزاداران دسته های حسینیه  و زینبیه ، مراسم ویژه " احلی من العسل " را با همکاری سایر نهاد ها و ارگان های زیربط اعم از صداوسیما ، سپاه ، اوقاف و امور خیریه ، بسیج دانش آموزی ، تبلیغات اسلامی ، اتحادیه انجمن های اسلامی ، سازمان دانش آموزی نواحی 1 و 2 به شکل مطلوبی برگزار خواهد شد.

در این جلسه مجید نظری رئیس اداره قرآن ، عترت و نماز اداره کل گزارش کوتاهی از روند برگزاری سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت ونماز دانش آموزان برگزیده سراسر کشوربه میزبانی استان زنجان ارائه نمود .

در ادامه نیز اعضای شورا  به ارائه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص برگزار با شکوه مراسم سوگواری " احلی من العسل " پرداختند و آمادگی خود را برای همکاری همه جانبه اعلام نمودند.

به اشتراک بگذارید :